Fredagen 25/10 12 - 19

Lördag 26/10 12 - 17

Söndag 27/10 12 - 16

Auktion 27/10 16.00

Est700 - 800 SEK
Est700 - 800 SEK
4 delar glasskulpturer, bl.a Ulrica Hydaman-Vallien, höjd 6-16 cm
Est300 - 400 SEK
Est700 - 800 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Ordenstecken, Finländska Förtjänstkorset i guld för idrott och sport
Final bid400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid1,800 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Carlson, Arvid, blyerts, sittande akt, signerad, synlig pappersstorlek 17 x 12 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Carlson, Arvid, blyerts, stående akt, signerad, synlig pappersstorlek 17 x 12 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Carlson, Arvid, blyerts, stående akt, signerad Paris och daterad 1921, synlig pappersstorlek 17,5 x 13,5 cm, tejpmärken
Final bid900 SEK
Est600 - 700 SEK
Carlson, Arvid, blyerts, kvinnoporträtt, signerad och daterad 1921, synlig pappersstorlek 17 x 14 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Herrarmbandsur, Seiko, 6M25, stål, diameter 38 mm
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Cortesi, Angelo för Fiam, soffbord, härdat glas, "Ponte", l 120 cm
Est2,200 - 2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Spegel, vitlackerad fur, Englesson "Stockholm", h 90 cm
Est600 - 700 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est500 - 600 SEK
Patronhållare för 9 kulpatroner, läder, l 13 cm, framstår oanvänd
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Carlson, Arvid, blyerts, sittande akt, signerad och daterad 1922, synlig pappersstorlek 29 x 22 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Carlson, Arvid, akvarellerad blyerts, damer på strand, osignerad, synlig pappersstorlek 11,5 x 15 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est700 - 800 SEK
Est400 - 500 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid1,800 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Est300 - 400 SEK
Leon, May K, färglito, Dans på bordet, signerad och numrerad 240/390, synlig pappersstorlek 47 x 62 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK