Fredagen 25/10 12 - 19

Lördag 26/10 12 - 17

Söndag 27/10 12 - 16

Auktion 27/10 16.00

Est300 - 400 SEK
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Matta, semiantik persisk, 155 x 110 cm
Est300 - 400 SEK
Matta old Kaukasus, 200 x 120 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid300 SEK
Est40 - 500 SEK
Final bid1,200 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Silow, Ingegerd, vävnad, dekor av änder, signerad, 120 x 85 cm
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Est600 - 700 SEK
Skänk, avlutad fur, sekelskiftet 1900, 2 lådor och 2 skåpsdörrar, längd 102 cm
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Vas, silver, slät, svagt bukig, stämplad G F Hallengren Malmö 1925, vikt 360 gram, ägargravyr
Final bid2,400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Parti silver, vas, mynt mm, total vikt 550 gram, delvis med ägargravyr
Final bid3,800 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Ring, Ragnar, olja, komposition, sign o dat 1968, 12 x 32 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Matta, semiantik persisk, 190 x 100 cm
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Effektpedal, Bass pod, Line 6, längd 26 cm
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Svensson, Roland, litografi, vintermotiv vid kusten, signerad och numrerad 21/60, synlig pappersstorlek 9 x 25 cm
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK
Halvalliansring, 14 karat vitguld med 8 åttkantslipade diamanter, stämplad Hugo Grün Köpenhamn, innerdiameter 17 mm, vikt 3,9 gram
Final bid1,800 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est300 - 400 SEK
Kölare, Nils, litografi, komposition, signerad och numrerad 33/180, synlig pappetsstorlek 36 x 44 cm
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Naur, Albert, olja, blomsterstilleben, signerad och daterad -47, 43 x 43 cm
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Thorell, Brita, gouache, landskap, signerad och daterad 1969, pappersstorlek 35 x 35 cm
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Bosse, Walter för Hertha Baller, figurin/ringhållare, delvis svartlackerad metall, stående katt, stämpelsignerad, h 4,5 cm
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, väggkandelaber till 3 ljus, smide, h 70 cm
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Matta, old/semiantik Kashgai, 155 x 115 cm
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid900 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Matta, semiantik Teke (?), 105 x 75 cm
Est400 - 500 SEK
Est900 - 1,000 SEK