Auktion 28/7 16.00.

26/7 12-19

27/7 12-17

28/7 12-16

Final bid800 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Skrivare, Canon MF4010, med scanner,
Est400 - 500 SEK
Nattygsbord, 1 par, mahogny med mässingsbeslag, 1900-talets 2 hälft, b 46 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Drönare, Smart drone, i originalförpackning
Est500 - 600 SEK
Multicopter, 2fast2fun, i originalförpackning, medföljer missile launcher
Est300 - 400 SEK
Matta; Lagerheim Ullberg, Gunilla för Kasthall, vävd ull, "Häggå", 130 x 65 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Brooks, Thomas, efter honom, roulettegravyrer och akvatinter, 1 par, "Launch of the lifeboat" respektive "The return (saved from the wreck)" 1871, ed Brooks & Son, synlig pappersstorlek 50 x 90 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Skrivpulpet, mahogny, Nordeuropa, empire, 1800-talets 1 hälft, bredd 74 cm, smärre defekter
Final bid3,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Lockurna, fajans, Royal Sfinx, blå glasyr i Delftsmönster, höjd 38 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Buljongkoppar med fat, 8 st, porslin, Sussex
Est300 - 400 SEK
Ram, koppar, jugend, 1900-talets början, driven dekor av ekollon, höjd 29 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Taklampa, metall med prismor, 1900-talets 2 hälft, total h 60 cm
Est300 - 400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designer för Swedese, fåtölj, "Lamello", formpressad bok, röd klädsel i läder
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Tv, Philips, 42#
Tv, Philips, 42#
Est400 - 500 SEK
Est700 - 800 SEK
Est600 - 700 SEK
Est300 - 400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Ytterfoder, flintgods, "Roman", 1900-talets början, h
Est400 - 500 SEK
TV, Sony Bravia, 32#, KDL-S32A11E
Est300 - 400 SEK
Bordslampa, mässing, höjd inkl skärm 61 cm
Reciever, Yamaha RX V661 samt högtalare Proson, 1 par dessa höjd 113 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för Tyringe Konsthantverk, taklampa, mässing och glas, 1960-70-tal, etikettmärkt, höjd 60 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer, sannolikt för Stoby, soffa, rödbrunt läder, l 182 cm
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Matta, semiantik persisk, 155 x 110 cm
Est500 - 600 SEK
Okänd designer, vas, grön glasmassa, Murano, 1900-talets 2 hälft, höjd 35 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Alberius, Olle för Orrefors, ljusstakar, 1 par, glas, höjd 29 cm
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för Royal Swedish Crystal, skulptur, glas, björn, längd 19 cm
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för Ceson, ljusstakar, 1 par, silver, stämplade Göteborg, höjd 18 cm, fyllda
Final bid700 SEK
Est700 - 800 SEK
Est500 - 600 SEK
Parti EP/singlar, ca 100 st, bl a Gärdestad, Monkees, Orbison, Steele mm
Est400 - 500 SEK
Est1,400 - 1,500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer för GAB, ljusstakar, 1 par, silver, stämplade Stockholm, höjd 13 cm, fyllda
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Parti damkläder, Armani, Estrada mm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK