25/2 16.00

Visning::

23/2 12-19

24/2 12-17

25/2 12-16

Est300 - 400 SEK
Herold, Peter för Royal Copenhagen, finkar, modellnummer 1189, längd 10 cm
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Bracque, Georges, efter honom, färglito, stilleben med citroner, tryckt signatur, pappersstorlek 40 x 56 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Väggur, mässing, Louis XIV-stil, Samuel Martini, Paris omkring 1880, h 55 cm
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Böcker, Bergman, Bo, knivrelaterade titlar, 33 st
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd konstnär, 16-1700-tal, olja på plåt, Kristus, mått inklusive ram 20 x 14 cm
Final bid2,200 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Ring, 18 karat rödguld, svårtydda svenska stämplar, innerdiameter 19 mm, vikt 6,4 gram
Final bid2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Tillberg, Kerstin, egen verkstad, thekoppar, 1 par, stengods, dekor i kobolt och guld, signerade, diameter 14 cm
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid400 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,200 - 1,300 SEK
Est1,200 - 1,300 SEK
Est400 - 500 SEK
Grützner,Édourad von, efter honom, bemålat tryck, sekelskiftet 1900, munkar i vinkällare, 46 x 57 cm, dukskada
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Est3,000 - 3,200 SEK
Mätinstrument, 2 st i låda, bland annat CO2-mätare, sekelskiftet 1900
Est500 - 600 SEK
Final bid3,600 SEK
Est3,400 - 3,600 SEK
Est3,800 - 4,000 SEK
Okänd designer, vas, glaserad keramik, dekor i blått och guld, höjd 37 cm
Est400 - 500 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Brosch/hänge med kedja, 18 karat rödguld med kaméslipad snäcka, dekor av kvinnoprofil, 35 x 30 mm, kedja l 49 cm, italienska stämplar, total vikt 10,6 gram
Final bid3,200 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Örhängen,1 par, 18 karat rödguld, droppformade, total vikt 2 gram
Final bid800 SEK
Est700 - 800 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV med motordrivet stativ, Beovision 6-26, design 2004, medföljer fjärrkontroll samt Motorola tv-box VIP1003, ej testad
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Westman, Marianne för Rörstrand, lingonburk med trälock, porslin, signerad, h 10 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Wallander, Alf för Rörstrand, grötskål med lock samt okänd designer för Rörstrand, skålfat, dekor av tomtar,  skålens diameter 22 cm, slitage, missfärgningar
Final bid1,500 SEK
Est600 - 700 SEK
3 delar porslin, Royal Copenhagen, figurin Ada Bonfils, pojke med strumpa, cigarettburk Musselmalet Helblonde samt vas, höjd 6-14 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid400 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer för H Aynsleys & co, mat- och kaffeservisdelar, England
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid700 SEK
Est700 - 800 SEK
Est300 - 400 SEK
Lönnå, Kjell, färglitografi, "Soluppgång", signerad och numrerad 138/360, synlig pappersstorlek 34 x 33 cm
Est300 - 400 SEK
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est300 - 400 SEK