Est500 - 600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Okänd designer för Borgila, fickplunta, silver, art-déco/funkis, slät med bladbård, stämplad Stockholm 1930, dia 9 cm, vikt 125 gram, kant med gåvogravyr
Final bid2,200 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Sjölander, Waldemar, olja, "Lente Caminando IX", signerad och daterad 1966, 95 x 62 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid28,000 SEK
Est9,000 - 10,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Hänge, 18 karat rödguld med opalimiterande sten, vikt 1,8 gram
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Korgstol, 1900-talets 2 hälft, höjd 146 cm
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Bargue, Charles efter Flandrin, Hippolyte, litografi, 1800-tal, kvinnoporträtt, pappersstorlek 58 x 37 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Bargue, Charles efter Holbein, Hans II, litografi, 1800-tal, kvinnoporträtt, pappersstorlek 52 x 36 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Illums design group för Illums Bolighus, soffa, savrt anilinläder på stålben, "The Sofa", etikettmärkt, l 190 cm
Est4,200 - 4,400 SEK
Okänd designer för Rosenthal, vas, porslin, art-déco, 1920-tal, blå underglasyrdekor av rosor, förgylld överglasyrdekor av löv i "Rosari-mönster" denna design Julius V Gubrandsen,, h 15 cm
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Damarmbandsur med länk, 18 karat vitguld, Fortis, l 16 cm, total vikt 19,1 gram
Final bid5,000 SEK
Est5,500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Parti äldre frimärken
Parti äldre frimärken
Est400 - 500 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid800 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Dockhus, Lundby, med div möbler, längd 70 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid4,400 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Hemmabiosystem, JM Lab, Cobalt 816S, CC800, 806
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Est4,500 - 5,000 SEK
Cyrén, Gunnar för Orrefors, karaff med propp, glas, Helena, design 1977, etikettsignerad, total h 34 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Guldtacka/hänge, 18 karat rödguld, stämplad Svedboms, total h 2 cm, vikt 1,6 gram
Final bid1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Herrfickur, silver, sekelskiftet 1900, dia 4,5 cm, medföljer kedja i mässing
Est200 - 300 SEK
Pyk, Madeleine, olja, lantgård, signerad, 35 x 46 cm
Est6,500 - 7,000 SEK
Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn, tillskriven, coaster/spegelplateau, mässing, 4 kulfötter, dia 12 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Postskåp, grålackerad metall, höjd 192 cm, mindre skador
Est700 - 800 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK