Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Chritz, Christian, olja, vinterlandskap i skymning,
Est400 - 600 SEK
Van Soest, Louis Willem, olja, holländskt kanalparti,
Est800 - 1,000 SEK
Okänd konstnär, olja, gårdsinteriör,
Final bid600 SEK
Est300 - 400 SEK
Seligmann, Georg, olja, Hus i Dalsgaarde,
Est2,000 - 3,000 SEK
Hansen, Marie, akvarell, klunkeinteriör, signerad,
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Lawes, Harold, akvarell, engelsk kustlandskap med betande får,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, snusande man,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Jespersen, Henrik, olja, berglandskap,
Final bid300 SEK
Est400 - 600 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
Wennerwald, Emil, olja, vinterlandskap i skymning,
Est600 - 800 SEK
Koenig, Berit för Svensk Hemslöjd, matta, rölakan, dekor i rött svart och vitt
Final bid26,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Lundbohm, Sixten, gouache på papper klistrad på pannå, stadsvy,
Final bid4,400 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
Lindström, Bengt, färglito, figurkomposition,
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Melbye, Anton, akvarell, skymningslandskap, signerad och daterad 1851,
Final bid450 SEK
Est400 - 600 SEK
Est400 - 600 SEK
Lawes, Harold, akvarell, engelsk kustlandskap med personer,
Final bid250 SEK
Est200 - 300 SEK
Mac Ardell, James efter Eccardt, Johann Aegidius, mezzotint, Mr Leviez,
Final bid350 SEK
Est200 - 300 SEK
Est400 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Schou, Karl, olja, bygata - motiv från Fanö,
Est300 - 400 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd indisk konstnär, gouache på siden, elefant,
Est200 - 300 SEK
Bordsurtout, silver, empire, stämplad Barkander & Söhrling Linköping 1827,
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Parti delvis äldre diverse; saltkar, bordssurtout mm,
Final bid400 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, taklampa, glas,
Final bid450 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid400 SEK
Est200 - 300 SEK
Käppar, 2 st, svartlackerat trä med ben- respektive bakelitkrycka,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Ljusstakar, 1 par, Old Sheffield Plate, 1800-talets mitt,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Medalj, brons, slagen 1880 av Vetenskaps och Vitterhetssamhället i Göteborg med anledning av  Vegas passerande av Asiens spets,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid1,500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Bordsfotogenlampa, majolika med mässingsmontage och emaljerad glaskupa,
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Thekanna på réchaud, mässing med svärtat trähandtag,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Ahlmann, Michaela för B&G, figurin, porslin, En lycklig familj,
Final bid300 SEK
Est400 - 600 SEK
Thomsen, Christian för Royal Copenhagen, figurin, porslin, två barn med tax,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Weiss, Claire för B&G, figurin, porslin, spilld mjölk,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Kai,
Est200 - 300 SEK
Crêmekoppar med lock, 1 par, porslin, Meissen, 1900-tal,
Final bid600 SEK
Est600 - 800 SEK
Vas, porslin, Meissen, 1900-tal,
Est400 - 600 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 600 SEK
Vas, porslin, Kina, 1800-tal,
Vas, porslin, Kina, 1800-tal,
Final bid700 SEK
Est400 - 600 SEK
Fyra delar silver; gräddkanna, skålfat samt 1 par manschettknappar,
Final bid600 SEK
Est600 - 800 SEK
Parti porslin, Kina, 1900-tal,
Final bid250 SEK
Est200 - 300 SEK
Ljusstakar, 1 par, silver, Norge 1900-talets mitt,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Thekanna på réchaud, Old Sheffield Plate med benskaft,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Kaffeservis, porslin, B&G, empire,
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK