Wegner, Hans J för Getama, armstolar, 1 par, ek med röd ylleklädsel,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Salongsbord, mahogny och rot, senempire, 1800-talets mitt,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer för Bröderna Andersson, Ekenässjön, soffgrupp, 3 delar, teak,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Soffbänk, skuret och grönmålat trä, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft, rygg med kopplade spöknippen,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hyllmöbel, grönmålat trä, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Skrivpulpet, pyramidmahogny, senempire, Gustav Friedrich Hetschs art, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Malmsten, Carl för O H Sjögren, Tranås, soffa, djuphäftad, blå ylleklädsel, Samsas,
Slutpris5 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Malmsten, Carl för O H Sjögren, Tranås, fåtöljer, 1 par, djuphäftad, blå ylleklädsel, Samsas,
Slutpris4 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Malmsten, Carl för Vaggeryds Möbelfabrik, matbord med 2 iläggsskivor samt 6 stolar, vitlackerat trä, Talavid,
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Sandström, Yngvar för Seffle Möbelfabrik, soffbord, körsbär (?),
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Thams, Georg för Vejen Polstermøbelfabrik, soffa, 2-sits,
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 500 - 1 800 SEK
Thams, Georg för Vejen Polstermøbelfabrik, soffa, 3-sits,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Hundevad, Poul, bokhyllor, 2 st, ek,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Canapé, skuren valnöt, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Malmsten, Carl, slagbord, teak och bok, Vapensmeden,
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Okänd designer, 1900-talets 1 hälft, fällstolar, 4 st,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bord, förgyllt trä och stuck med svart marmorskiva,
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Tuttle, Paul & Citterio, Antonio för Flexform, loungefåtöljer, 1 par, krom med svart läderklädsel, Scissor Chair,
Slutpris7 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Frihagen, Bertil för Bodafors, stolar, 6 st, teak, Variett,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Jonsson, Nils för Hugo Troeds, Bjärnum, matbord med 2 inbyggda extra skivor, teak, Tor,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer, 1950-tal, matbord med 2 iläggsskivor, palisander,
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer, 1950-tal, matbord med 1 iläggsskiva, teak,
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Medicinskt undersökningsbord, ek, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Skrivbord, valnöt med mässingsbeslag och läderklädd skiva, diréctoirestil, möjligen Frankrike, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Fåtölj, helstoppad, djuphäftad plyschklädsel, oscariansk,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Väggskåp, bemålat trä, antagligen Järvsö, Hälsingland,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hängskåp, bemålat trä, allmogearbete, 17-1800-tal,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Fåtölj, skuren och svarvad valnöt, nyrokoko,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, lampbord, palisander,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK