- Silver, Guld smyckenRensa filter
Parti smycken och bijouterier,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti diverse, 18-1900-tal, askar, dockor mm,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Toxvärd, Svend, egen verkstad Köpenhamn, ljusstakar 3 st, silver, 1950-tal,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Minnesmynt/medaljer, 3 st, totalt 60 gram 999/1000 silver,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Förstoringsglas, silver(?), 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Borstar med silvermontage, 2 st, total silvervikt cirka 400 gram,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Liljedahl, Bengt, egen verkstad Stockholm, armring, sterlingsilver, räfflad dekor,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Handspegel samt -borste, silver, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti smycken, bijouterier mm,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti kaffeskedar mm, silver, Rosen, total vikt 200 gram
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Coaster, silver, Ryssland, 1800-talets 1 hälft, profilerat brätte, Kejserlig Hovleverantörsstämpel,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
781
3 delar silver, Ryssland, 1800-talets 2 hälft, sillgaffel, thesked samt sockertång,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Pris/belöningsbägare, sterlingsilver med emalj, Kungliga Automobilklubben, given godsägaren Gilbert Murray, Råbelöf,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
3 delar silver, 1800-talets mitt; matsked, dessertgaffel samt thesked, total vikt 125 gram,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK