- SkulpturRensa filter
Okänd designer för Salviati, Murano, skulptur, glas, 1900-talets mitt, anka,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fugère, Henry, skulptur, bronserad metall, sekelskiftet 1900, Orpheus,
Slutpris5 500 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Okänd dansk keramiker, bordslampa/skulptur, stengods,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Relikväktare så kallad Byeri, skuret trä, läder och fjädrar, Fang, Gabon, 1900-talets mitt eller 2 hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Skulptur, glas, kakadua,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, skulptur, mixed media, "La Révolution Surréaliste",
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Bergsten, Lars, skulptur, delvis glaserad terrakotta, stående par,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bojesen Kay, egen verkstad, skulptur, 1930-tal, bemålat trä, stående polis,
Slutpris28 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK