Byrå, mahogny med intarsia, mässingsbeslag och rödbrokig marmorskiva, gustaviansk stil, 1900-talets mitt,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Sorø Stolefabrik, 1950-tal, stolar, 4 st, teak med beige textilklädsel
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, möjligen Finn Østergaard, fåtölj med fotpall, böjträ med canvasklädsel,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Thams, Georg för Vejen Polstermøbelfabrik, soffa, 3-sits,
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Thams, Georg för Vejen Polstermøbelfabrik, soffa, 2-sits,
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Hundevad, Poul, bokhyllor, 2 st, ek,
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 2 000 SEK
Hundevad, Poul, bokhylla, teak,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Afdal, Torbjörn för Stranda Industrier(Bruksbo, Norge 1960-70-tal, fåtölj med fotpall, bonat trä med löstagbar brun läderklädsel, "Hunter"
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer för Aktieselskabet Nipu, jalusiskåp, teak på svärtade metallben, Super Top, 1950-60-tal,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd dansk designer, 1950-tal, sekretär, teak, underdel med 3 lådor samt utdragbar skrivskiva,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kabinettskåp, valnöt, barockstil, Kungliga Hovleverantören Lysberg & Hansen, Köpenhamn, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kristiansen, Kai för Schou Andersen Møbelfabrik, matsalsstolar, 6 st, ljus bok med blå textilklädsel, modellnummer 169,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, skåp, teak,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Bridgebord, bonat trä med rödmönstrad textilklädd skiva,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Caféstolar, 7 st, bonat böjträ med grön konstlädersits,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Andersen, Johannes för Trensum, soffbord, teak, rektangulärt på 4 svarvade ben,
Slutpris5 500 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Malmsten, Carl för Stolab, pinnstolar, 6 st, vitlackerad björk, Lilla Åland,
Slutpris6 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Malmsten, Carl, matbord med 2 fanerade iläggsskivor, ek, "Lillsalen",
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, barskåp på benställning, valnöt och poppelrot, invändig belysning,
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffbord, mahogny och bonad bok,
Slutpris450 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fåtöljer, 1 par, skuren valnöt, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Hörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd italiensk (?) designer, matbord, härdat glas,
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Horn, Simon, egen verkstad, dubbelsäng, valnöt,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Okänd designer för Haslev, matbord med 2 klaffar, massiv bok,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK