- BelysningRensa filter
Mejlstrøm, Sven för Mejlstrøm Belysning, tillskriven, golvlampa, mässing,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för interstil, golvlampa, wengé och metall, sammanfällbart stativ,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Ytterbelysningar, 5 st, koppar och smide, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris5 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Ytterbelysningar, 1 par, koppar och smide, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer, taklampa, grålackerad metall,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Kosta, lampkupor, 4 st, olikfärgad glasmassa,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Takkrona, mässing med droppformade prismor, så kallad burkrona,
Slutpris3 800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer, taklampa, trä och metall med 5 kulörta sladdar,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Takkrona, mässing med droppformade prismor och margueriter, så kallad burkrona,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Taklampa, bronserad metall med 4 marmorerade glaskupor, art-déco, 1920-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Hemi, golvlampa, delvis svartlackerad krom,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
770
Okänd designer, 1910-20-tal, takkrona, svärtat smide,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Takkrona, mässing med lövformade prismor, så kallad burkrona,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
813
Klotlampa, krom med vit glaskupa, funkis, 1930-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
824
Bordsfotogenlampfötter, 1 par, onyx med mässingsbeslag, empirestil,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK