Laddar...

Oktoberauktion

Oktoberauktion
Avslutad
Bordsur, marmor med förgyllda mässingelement, Frankrike, sekelskiftet 1900,
622
Bordsur, marmor med förgyllda mässingelement, Frankrike, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Avslutad
Blomsterbord, mahogny, modern tillverkning
624
Blomsterbord, mahogny, modern tillverkning
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Barnstol/bänk, trä, 1900-talets början,
625
Barnstol/bänk, trä, 1900-talets början,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Barnvagn, trä, sekelskiftet 1900, sammanfällbar,
626
Barnvagn, trä, sekelskiftet 1900, sammanfällbar,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Agnell, Olle, etsning, Spanskt drama,
633
Agnell, Olle, etsning, Spanskt drama,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Golvur, 17-1800-tal,  vitlackerat och bronserat trä, så kallat Bornholmerur, hane,
642
Golvur, 17-1800-tal, vitlackerat och bronserat trä, så kallat Bornholmerur, hane,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Presentationsskärmar mm, Skyline Displays Inc "Sky Line"
660
Presentationsskärmar mm, Skyline Displays Inc "Sky Line"
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Sovelfat, trä, 1700-tal, ovalt, signerat ES samt med bomärke,
661
Sovelfat, trä, 1700-tal, ovalt, signerat ES samt med bomärke,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Docka med porslinshuvud och textilkropp, 1800-talets 2 hälft,
674
Docka med porslinshuvud och textilkropp, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Banjobarometer, pyramidmahogny med intarsia, England, 1800-talets 2 hälft,
675
Banjobarometer, pyramidmahogny med intarsia, England, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Parti tillbehör till gassvets; brännarmunstycken, klocka mm,
678
Parti tillbehör till gassvets; brännarmunstycken, klocka mm,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Avslutad
Gastuber till gassvets, 2 st, acetylen respektive syrgas, friköpta, i transportkärra,
679
Gastuber till gassvets, 2 st, acetylen respektive syrgas, friköpta, i transportkärra,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Munstycken till gassvets, AGA X11 Original,
680
Munstycken till gassvets, AGA X11 Original,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Avslutad
Vindflöjel med tornhuv, smide och plåtklätt trä, sekelskiftet 1900, dekor av tupp,
681
Vindflöjel med tornhuv, smide och plåtklätt trä, sekelskiftet 1900, dekor av tupp,
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Tallrik, tenn, stämplad Jonas Sjöberg Varberg 1756,
702
Tallrik, tenn, stämplad Jonas Sjöberg Varberg 1756,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Luta, fur och fruktträ, 1900-talets 1 hälft,
706
Luta, fur och fruktträ, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Okänd dansk designer, tidskriftsställ, ek och canvas,
738
Okänd dansk designer, tidskriftsställ, ek och canvas,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
EP, signerad, China Crisis, 1981,
760
EP, signerad, China Crisis, 1981,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Parti diverse; brevkniv, fickursställ,
763
Parti diverse; brevkniv, fickursställ,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Aeroponisk odlingskapsel,  General Hydroponics Aerogarden,
764
Aeroponisk odlingskapsel, General Hydroponics Aerogarden,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Språkkurser, 2 st, Rosetta Stone respektive Collins
765
Språkkurser, 2 st, Rosetta Stone respektive Collins
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Gunghäst, plysch och trä, 1900-talets 2 hälft
767
Gunghäst, plysch och trä, 1900-talets 2 hälft
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Parti leksaker, litograferad metall, 1950-60-tal, brandbil TN Nomura Fire Department No 7, 1 Politoys "Paperino" (Kalle Anka), modellnummer 554, Italien samt 1 TPS (Toplay), järnväg Shuttle Zoo Train
768
Parti leksaker, litograferad metall, 1950-60-tal, brandbil TN Nomura Fire Department No 7, 1 Politoys "Paperino" (Kalle Anka), modellnummer 554, Italien samt 1 TPS (Toplay), järnväg Shuttle Zoo Train
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Spatserkäppar, 4 st, trä,
799
Spatserkäppar, 4 st, trä,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
TV, 65#, Panasonic 65 EX703E.
801
TV, 65#, Panasonic 65 EX703E.
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Höglund, Erik för Boda, takkrona till 4 ljus,
803
Höglund, Erik för Boda, takkrona till 4 ljus,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Arbetsbänk, lackerat trä, 1900-talets mitt,
809
Arbetsbänk, lackerat trä, 1900-talets mitt,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Solfjäder, bemålat siden, sekelskiftet 1900,
827
Solfjäder, bemålat siden, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1900-talets 1 hälft, gnistskydd, mässing,
837
Okänd designer, 1900-talets 1 hälft, gnistskydd, mässing,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Resväskor, 2 st, lackerad papp med läderimiterande detaljer,
855
Resväskor, 2 st, lackerad papp med läderimiterande detaljer,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Mikroskop i låda, Belmar, 1900-talets mitt,
856
Mikroskop i låda, Belmar, 1900-talets mitt,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Metallbygglåda, Mekanik, Hedbergs Verkstäder, Osby, 1900-talets mitt,
857
Metallbygglåda, Mekanik, Hedbergs Verkstäder, Osby, 1900-talets mitt,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Metallbygglådor, FAC 0 respektive 1-2, Mark Sylwan AB Stockholm, 1900-talets mitt
858
Metallbygglådor, FAC 0 respektive 1-2, Mark Sylwan AB Stockholm, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Fiskgryta, rostfritt stål,
861
Fiskgryta, rostfritt stål,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Trofé, monterat älghorn, udda 10-taggare,
862
Trofé, monterat älghorn, udda 10-taggare,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Parti modelljärnvägsdelar, Felischman och Athearn,
863
Parti modelljärnvägsdelar, Felischman och Athearn,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Parti leksaker; tennsoldater, ångmaskin Wilesco mm,
864
Parti leksaker; tennsoldater, ångmaskin Wilesco mm,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Robot, plast, Mister Brain, The Tru-Smoke Robot,
865
Robot, plast, Mister Brain, The Tru-Smoke Robot,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Serveringsvagn, mässing och laminat, 1900-talets 2 hälft,
873
Serveringsvagn, mässing och laminat, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Parti skålar med lock, glas, miniatyrer av så kallade ägghöns,
877
Parti skålar med lock, glas, miniatyrer av så kallade ägghöns,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Äggskålar med lock, 5 st, vit glasmassa,
878
Äggskålar med lock, 5 st, vit glasmassa,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Äggskålar, 2 st, keramik, så kallade ägghöns,
879
Äggskålar, 2 st, keramik, så kallade ägghöns,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Damejeanner i flätade korgar, 2 st, samt svagdrickaflaska i back,
880
Damejeanner i flätade korgar, 2 st, samt svagdrickaflaska i back,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
TV Bang & Olofsen, Beovision MS 6000,
881
TV Bang & Olofsen, Beovision MS 6000,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Strumpbyxor med doft (!), "Scratch 'N Sniff Fragrant Hosiery", Fashion Print Ltd,
882
Strumpbyxor med doft (!), "Scratch 'N Sniff Fragrant Hosiery", Fashion Print Ltd,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40,
883
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Parti delvis äldre diverse; månadsklocka, spelmarker, hagelmätare mm
886
Parti delvis äldre diverse; månadsklocka, spelmarker, hagelmätare mm
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.