SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering18 000 - 20 000 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, snurrfåtölj,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matsalsstolar, 8 st, skuret och gråmålat trä, rokokostil, K A Roos Helsingborg,
Slutpris6 000 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Gray, Eileen, efter henne, avlastningsbord, krom med glasskiva, modell E1027
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Vippbord, mahogny, antagligen, England, 1800-talets 1 hälft, rund skiva på trepassfot,
Slutpris2 000 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Blombord, svartlackerat trä, 1910-20-tal, möjligen Japan, dekor av tranor,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Herrbetjänt, bonad bok, Fratelli Reguetti,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Blomsterpiedestal, svarvat trä, sekelskiftet 1900, bambuimiterande dekor,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Fåtölj, helstoppad, så kallad Emmafåtölj, sekelskiftet 1900, klädd i linnetyg "Elefant" från Firma Svenskt Tenn,
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer för Dux,, sittpuff på hjul, 1900-talets 2 hälft, klädd med bomullstyg Poisons, design Josef Frank för Firma Svenskt Tenn 1943-45,
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Fåtöljer, 1 par, gullackerat trä, så kallad Gripsholmsmodell, Arne Norell,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Trädgårds/cafémöbel, 6 delar, 3 stolar samt 2 armstolar, vitlackerat rundjärn och fur, Byarums Bruk,
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Kista, bemålat trä med järnbeslag, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skrivbord, fur, allmogearbete, 1800-tal, låda i sarg,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer, slagbord, körsbärsträ, enkla grindar, 4 lådor i sarg,
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Stolar, ett par, gråmålat trä, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Stolar, 1 par, skuren och bonad alm, allmogearbeten, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, snedklaffssekretär, teak, 4 lådor samt skrivklaff, bakom vilken små lådor och rum,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Stolar, 1 par, björk, biedermeier, 1800-talets 1 hälft eller mitt,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, mahogny, gustaviansk stil, delvis 1800-tal, dekor av tandsnitt, 2 lådor,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Conran, Sir Terence för The Conran Shop, soffbord med undre tidskriftshylla, ljus ek,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Slutpris6 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Okänd designer, bokhylla, valnöt
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Horn, Simon, egen verkstad, dubbelsäng, valnöt,
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Okänd designer, buffet med vitrindörrar, fur,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Soffa, skuren mahogny,
Soffa, skuren mahogny,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Heath, Ditte & Adrian för France & Son, pall, ek med lös textilklädd dyna,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Andersen, Johannes för C F Christensen (CFC), Silkeborg, tillskriven, soffbord, teak med mässingsbeslag och undre, rottingklädd tidskriftshylla,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Okänd designer för Stouby, armstolar, 1 par, böjträ med ljusbrun skinnklädsel, 1960-tal,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Wegner, Hans J för Getama, armstolar, 1 par, ek med röd ylleklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer för Glasmäster i Markaryd, 1960-70-tal, bänk, fur,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer 1960-70-tal, soffbord, fur,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK