Qvarsebo, Mikael, olja, kattansikte, signerad, 16 x 21 cm, monterad på sparbössa (!) i plexiglas,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Rex, Göte, olja, surrealistisk komposition,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Månsson, Mats, färglito, "Lockbete",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Erixon, G Ingemar, olja, "Skånebild",
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Persson, Ove, olja, "Före hemfärden",
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Jonson, Sven, färglito, Avfärden från Kalypso,
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Romberg, Erik Jacob, minnestavla, akvarell och tusch, Minne av födelsedagen Lotta Iwersson född den 12 Juli 1860,
Slutpris1 300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 30 SEK
Wessel-Fougstedt, Erik, linoleumsnitt, Metropolis,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Simony Jensen, Oluf, olja, ostronätande munk,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matheson, Fredrik, olja, Bekken,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Strid, Hardy, epoxiemalj, Händelse i landskap,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Strid, Hardy, akryl, Himmel, bomber och barnsligt hus,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Strid, Hardy, epoxyemalj, Kvarnar som mal,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Strid, Hardy, färglinoleumsnitt, komposition, signerad, daterad 1955 och numrerad 2/6 II,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lindström, Bengt, färgserigrafi, komposition med drakar, signerad med hälsning,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition, signerad med hälsning och numrerad 177/500,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition, signerad med hälsning och numrerad 302/400,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition, signerad med hälsning och numrerad 169/500,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Persson Digman, Greta, batik, dekor av personer och djur i landskap,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Bernadotte, Sigvard, pastellkrita, blomma och mal, signerad och daterad -92,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Snellman, Tauno, olja, fäbodar,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, blyertsteckning, dubbelsidig, kvinna på parkbänk, osignerad,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Gregers Rasmussen, Alfred, olja, motiv från Bornholm,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Monies, David, tillskriven, tuschlavering, flicka med dockhuvud, 1800-talets mitt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Rugendas, Kristian efter Rugendas, Georg Phillipp, , mezzotinter 2 st, bataljscener från Venedig respektive Augsburg,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd konstnär, olja, 1800-tal, kvinna vid hus,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Schou, Sigurd, olja, Faustinas tempel i Villa Borghese,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Schou, Sigurd, olja, "Sommerlandskab ved Skanderborgegnen",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Potter, Paulus, etsning, ko vid staket, ur serien Kor och tjurar från 1650, pappersstorlek 11 x 14 cm
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Strid, Hardy, akryl, "Lövat",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Johansson, Nils, olja, "Efter sommaren",
Slutpris1 600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Andersson, Ragnar, olja, strandbild, signerad och daterad 1994,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Andersson, Ragnar, olja, "Öppet Landskap", signerad och daterad 2007 (?),
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Andersson, Ragnar, olja,"Röd blomma", signerad och daterad 82,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Lundwall, Bo, färglito, vinterlandskap med räv vid gärdsgård,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hatz, Felix, olja, "Vegetation i blåst" - motiv från Stenhuggeriet, Halmstad,
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Wikström, Örjan, färglito, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Krüger, Einar, olja, motiv från Härjedalen, signerad,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK