Auktion 24/11 klockan 16

22/11 12 - 19

23/11 12 - 17

24/11 12 - 16

Inkludera avslutade föremål
2d 11h
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 11h
Kandelabrar till 5 ljus, 1 par, mässing, 1900-tal, höjd 41 cm
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
2d 11h
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 11h
Brasset, mässing koppar och järn
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 11h
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 11h
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
2d 11h
Koppel, Henning för Georg Jensen, väggur, batteri, vitlackerad metall, diameter 22 cm
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
2d 11h
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 11h
Mendinni, Alessandro för Alessi, korkskruv, nylon och stål, "Anna G", h 24 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 11h
Symaskin, Pfaff Hobbylock 756 med tillbehör, i originalförpackning
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 11h
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 11h
Pipställ med tobaksburk, valnöt och svärtat trä, sekelskiftet 1900, höjd 22 cm
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
2d 11h
Bernadotte, Sigvard för Fyrklövern, ljusstakar, 3 st, nysilver, "Marianne", signerade, h 12,5 - 20,5 cm
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
2d 11h
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 11h
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
2d 11h
Stegpall, krom med röda melaminplattor, AWAB, 1950-60-tal, h 59 cm
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
2d 11h
Benson, William Arthur Smith, hans art, ljusstakar, 1 par, tenn, Arts & Crafts-stil, "Cannonball counterweight candlesticks, l 35 cm
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
2d 11h
Fiskbestick, 12 + 12 + 2 uppläggningsbestick, nysilver, Frankrike art-déco 1900-tal, i (defekt) originaletui
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
2d 11h
Klarinett, Armstrong, i låda, medföljer notställ
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
2d 11h
Dragspel i låda, Hagström Walter Special 40
Startbud400 SEK
Värdering600 - 500 SEK
2d 11h
Radiogrammofon, teak med lackerat metallunderrede, Centrum, AB Gylling & Co, 1950-60-tal, b 82 cm
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 11h
Spegel, förgyllt trä och stuck, Swedish Grace, 1920-tal, höjd 102 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 11h
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 11h
4 delar ljusstakar, metall, bland annat Ernst Kirchsteiger och Stark
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 11h
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
2d 11h
Jordglob, Janus, höjd 43 cm
Jordglob, Janus, höjd 43 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 11h
Vinsch, krom, diameter 9 cm
Vinsch, krom, diameter 9 cm
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 11h
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 11h
Lassen, Mogens för By Lassen, skål, Kubus samt ljusstake, vitlackerad metall, höjd 7 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 11h
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 11h
Väska, svart nylon med läderdetaljer, Longchamp, l 63 cm, framstår oanvänd
Startbud600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
2d 11h
Radio, Grundig, med CD- och kassettspelare, oanvänd i originalförpackning
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 11h
Stereo, Grundig CIRFLEXX, radio och CD, förefaller oanvänd i originalförpackning
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 11h
Parti LP-skivor i box, Elvis, Anka, mm
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
2d 11h
Parti dalahästar, 7 st samt dalatupp, höjd 7-18 cm
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 11h
Golvchampagnekylare, nysilver, 1900-talets mitt, total h 77 cm, proveniens Liseberg
Startbud5 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
2d 11h
Okänd designer för Alfred Krupp, Luzern, chokladburk, nysilver, "Ovomaltine", jugend, sekelskiftet 1900, h 21 cm
Startbud3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
2d 11h
Jansson, Tove, efter henne, figurin, läder och plysch, Hemulendesign 1955, tillverkad av Atelier Fauni, Nådendal, stämplad Finland, Atelier Fauni, h 16 cm
Startbud3 600 SEK
Värdering3 800 - 4 000 SEK
2d 11h
Spegel, mahogny, empire, 1800-talets 1 hälft, höjd 141 cm, smärre skador
Startbud1 700 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
2d 11h
Reklamskylt, Falken, 1900-talets mitt, 33 x 24 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 11h
DVD-spelare, Harman Kardon, medföljer fjärr
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 11h
Spegel, mahogny, senempire, 1800-talets 1 hälft, h 108 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 11h
Okänd designer för Smeg, vattenkokare, rödlackerad plast, och krom, höjd 21 cm
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
2d 11h
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
2d 11h
Parti skeppsljusstakar, mässing mm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 11h
Tv, LG 65la965w, 65", medföljer fjärrkontroll, väggfäste mm
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
2d 11h
Svepask, trä, allmogearbete, 1800-tal, längd 47 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 11h
Beautybox, aluminium, Rimowa, 1900-talets 2 hälft, l cirka 38 cm, slitage, nycklar saknas
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK