Auktion 24/11 klockan 16
22/11 12 - 19
23/11 12 - 17
24/11 12 - 16
- DiverseRensa filter
Resekoffert, aluminium, Rimowa, 1900-talets 2 hälft, l cirka 75 cm, slitage, nycklar saknas
Startbud800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Resekoffert, aluminium, Rimowa, 1900-talets 2 hälft, l cirka 80 cm, slitage, nycklar saknas
Startbud800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Fatbike, Nengrendianqi, 2-sits, nyckel och laddare medföljer, batteri förefaller defekt
Startbud2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Fatbike, Nengrendianqi, 2-sits, nyckel och laddare medföljer
Startbud4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Sängvärmare, koppar och mässing, med träskaft, längd 108 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd fotograf, fotografi, Najaden, monterat med belysning, 37 x 57 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
796
Parti nysilver och rostfritt, Gense mm
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
801
Aftonväska, reliefpräglat läder, Emporio Armani, l 28 cm
Startbud1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
807
Saxofon, mässing, CG Connecticut, i låda märkt Choice of the Artists
Startbud1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
810
Koffert, rotting med mässingsbeslag, Kina, 1900-talets 1 hälft, längd 91 cm
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
811
Koffert, sekelskiftet 1900, längd 61 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
812
Koffert, sekelskiftet 1900, längd 113 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
824
Luta, längd 96 cm, skador
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
826
Luta, 1900-talets 1 hälft, längd 118 cm
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
832
Port, bemålat trä, 1800-tal, enligt uppgift från riven fastighet i Malmö, 268 x 96 cm
Startbud1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
838
Salutkanon, brons på trälavett, Milennium 2000, l 37 cm
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
841
Aarnio, Eero för Alessi, vattenkanna, vit plast, "Diva", h 31 cm
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
845
Parti leksaker mm, bland annat Fred Flintas bil och Viewmaster
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
849
Parti modern design; Rörstrand, Uppsala Ekeby, Design House Stockholm mm
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
850
Parti leksaker, plysch mm, bland annat hund möjligen Steiff samt Holiday Fair, Hedaya 1964
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
853
Parti modellbilar; Tekno, Corgi, Husky mm
Aktuellt bud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
854
2 delar leksaker, plåt, järnvägsstation Märklin respektive garage Falck, l 40 respektive 44 cm, slitage
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK