Laddar...

Novemberauktion

Auktion 24/11 klockan 16

Visning:

22/11 12 - 19

23/11 12 - 17

24/11 12 - 16

Novemberauktion
Inkludera avslutade föremål
2d 15h
Rock/kavaj, brockad samt 2 västar, Hanna Morris, stl 56, proveniens: klädesplaggen har ägts och burits av brottaren Frank Andersson
45
Rock/kavaj, brockad samt 2 västar, Hanna Morris, stl 56, proveniens: klädesplaggen har ägts och burits av brottaren Frank Andersson
Startbud1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
2d 15h
Matta, semiantik Kazak (?) galleri, 330 x 80 cm
158
Matta, semiantik Kazak (?) galleri, 330 x 80 cm
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
2d 15h
Matta, antik Teke (?) turkmen, 320 x 245 cm, slitage langettering i behov av översyn
192
Matta, antik Teke (?) turkmen, 320 x 245 cm, slitage langettering i behov av översyn
Startbud2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
2d 15h
Matta, old Ghom, 200 x 115 cm
256
Matta, old Ghom, 200 x 115 cm
Startbud1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
2d 15h
Matta, semiantik Kirman, 195 x 145 cm
259
Matta, semiantik Kirman, 195 x 145 cm
Startbud1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
2d 15h
Matta, old persisk, 190 x 125 cm
374
Matta, old persisk, 190 x 125 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 15h
Okänd designer, möjligen för Kasthall, matta, dubbelvävd, mossgrön ylle, 195 x 135 cm
383
Okänd designer, möjligen för Kasthall, matta, dubbelvävd, mossgrön ylle, 195 x 135 cm
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 15h
Okänd designer, matta, rölakan, dekor i grönt, 240 x 170 cm
401
Okänd designer, matta, rölakan, dekor i grönt, 240 x 170 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 15h
Matta, old/semiantik Kashgai, 155 x 115 cm
432
Matta, old/semiantik Kashgai, 155 x 115 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 15h
Matta, semiantik Teke (?), 105 x 75 cm
435
Matta, semiantik Teke (?), 105 x 75 cm
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 15h
Matta, old persisk galleri, 400 x 85 cm
457
Matta, old persisk galleri, 400 x 85 cm
Startbud1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
2d 15h
Matta, old Pakistan, Ghommönstrad, 300 x 195 cm
514
Matta, old Pakistan, Ghommönstrad, 300 x 195 cm
Startbud700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
2d 15h
Matta, Sabsewar, 335 x 245 cm
549
Matta, Sabsewar, 335 x 245 cm
Startbud2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
2d 15h
Matta, old Pakistan 235 x 175 cm
551
Matta, old Pakistan 235 x 175 cm
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
2d 15h
Matta, semiantik Hamadan, 160 x 100 cm
568
Matta, semiantik Hamadan, 160 x 100 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 15h
Matta, semiantik persisk, 160 x 110 cm
598
Matta, semiantik persisk, 160 x 110 cm
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
2d 15h
Matta, semiantik Kaukasus, 95 x 65 cm
637
Matta, semiantik Kaukasus, 95 x 65 cm
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 15h
Matta, ull, Kaleen "Alice", Indien 1900-tal, 280 x 190 cm
706
Matta, ull, Kaleen "Alice", Indien 1900-tal, 280 x 190 cm
Startbud1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
2d 15h
Matta, semiantik Kazak (?) galleri, 310 x 90 cm, slitage
712
Matta, semiantik Kazak (?) galleri, 310 x 90 cm, slitage
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
2d 15h
Okänd designer för Axeco, matta, ull, 225 x 170 cm
718
Okänd designer för Axeco, matta, ull, 225 x 170 cm
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
2d 15h
Matta, semiantik persisk, 160 x 110 cm
725
Matta, semiantik persisk, 160 x 110 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 15h
Parti dukar, underlägg mm, bland annat damast
785
Parti dukar, underlägg mm, bland annat damast
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 15h
Linnedukar, 4 st, Almedahls, oanvända samt 12 servietter, dito
795
Linnedukar, 4 st, Almedahls, oanvända samt 12 servietter, dito
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 15h
Aftonväska, reliefpräglat läder, Emporio Armani, l 28  cm
801
Aftonväska, reliefpräglat läder, Emporio Armani, l 28 cm
Startbud1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
2d 15h
Matta, semiantik/antik Kashgai (?), 280 x 110 cm, visst slitage
816
Matta, semiantik/antik Kashgai (?), 280 x 110 cm, visst slitage
Startbud1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
2d 15h
Ångström, Anna Johanna, matta, rölakan, dekor i blått, signerad, 200 x 135 cm
817
Ångström, Anna Johanna, matta, rölakan, dekor i blått, signerad, 200 x 135 cm
Startbud1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
2d 15h
Matta, antik Teke turkmen, 290 x 205 cm
818
Matta, antik Teke turkmen, 290 x 205 cm
Startbud2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
2d 15h
Matta, old Pakistan galleri, 310 x 90 cm
821
Matta, old Pakistan galleri, 310 x 90 cm
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
2d 15h
Matta, old Pakistan zaff, 185 x 60 cm
822
Matta, old Pakistan zaff, 185 x 60 cm
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
2d 15h
Matta, old Turkmen (?), 130 x 80 cm
823
Matta, old Turkmen (?), 130 x 80 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 15h
Matta, old Kirman (?), 260 x 180 cm
825
Matta, old Kirman (?), 260 x 180 cm
Startbud1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
2d 15h
Matta, old Pou Tou, Kina, 360 x 280 cm
829
Matta, old Pou Tou, Kina, 360 x 280 cm
Startbud1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.