Fredagen 25/10 12 - 19

Lördag 26/10 12 - 17

Söndag 27/10 12 - 16

Auktion 27/10 16.00

Inkludera avslutade föremål
5d 4h
Startbud4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
5d 4h
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
5d 4h
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
5d 4h
Startbud600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
5d 4h
Armlänk, 18 karat rödguld, stämplad CG Hallberg Köping 1962, l 19 cm, vikt 7,4 gram
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering3 800 - 4 000 SEK
5d 4h
Armlänk, 18 k rödguld, stämplat Karl Andersson, Stockholm 1917, l 16 cm, vikt 25,2 gram
Aktuellt bud12 000 SEK
Värdering13 000 - 14 000 SEK
5d 4h
Ring, 18 karat rödguld, svenska importstämplar för Gustav Dahlgren & Co, Malmö, innerdiameter 19 cm, vikt 3,3 gram, ägargravyr
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
5d 4h
Armlänk, 18 karat rödguld, stämplad Ceson Göteborg 1958, l 21 cm, 28,4 gram
Aktuellt bud14 000 SEK
Värdering14 000 - 15 000 SEK
5d 4h
Startbud15 000 SEK
Värdering16 000 - 18 000 SEK
5d 4h
Armlänk, 18 karat rödguld, stämplad Noréns Norrtälje 1969, l 19 cm, 27,8 gram
Aktuellt bud14 000 SEK
Värdering14 000 - 15 000 SEK
5d 4h
Armlänk, 18 karat rödguld, otydliga svenska stämplar 1963, l 21 cm, vikt 45,7 gram
Aktuellt bud22 000 SEK
Värdering22 000 - 24 000 SEK
5d 4h
Startbud4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
5d 4h
Parti smycken och bijouterier
Parti smycken och bijouterier
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
5d 4h
Klackring, 18 karat rödguld med 1 facettslipad, vit safir, stämplad NSE Guldvaru Köping, innerdiameter 16 mm, vikt 4,6 gram
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
5d 4h
Damarmbandsur med länk och 4 åttkantslipade diamanter, Omega, dia 15 mm, länk l 15,5 cm, vikt 25,4 gram
Aktuellt bud10 000 SEK
Värdering11 000 - 12 000 SEK
5d 4h
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
5d 4h
Medalj, 21,6 karat rödguld, vikt 3,5 gram, Haupmüntzamt Wien, 1900-talets 2 hälft, i originalförpackning med garantibevis
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
5d 4h
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
5d 4h
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
5d 4h
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
5d 4h
Parti bestick, silver, gammalfransk modell, 18-1900-tal, total vikt 445 gram, delvis med ägargravyr
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
5d 4h
Kaffeservis, 3 delar, silver, kaffekanna med bakelitskaft, stämplade C G Hallberg Stockholm 1954, total vikt 820 gram, ägargravyr
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
5d 4h
Matskedar, 11 st, silver, modell Chippendale, stämplade Axel Gabriel Dufva Stockholm 1938, l 22 cm, total vikt 785 gram
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
5d 4h
Stort parti silver; skedar, kaktänger mm, 18-1900-tal, total vikt 775 gram
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
5d 4h
Guldmynt, 20 kronor, Oskar II 1889, 8,96 gram 900/1000 guld
Aktuellt bud6 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
5d 4h
Okänd designer för Wilhelm T Binder, Schwäbisch Gmünd, 1900-talets mitt, sockerskål samt gräddkanna, silver, h 8-9 cm, total vikt 130 gram
Aktuellt bud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
5d 4h
Bägare, 4 st, silver, h 7-9 cm, total vikt 185 gram, 1 med ägragravyr
Aktuellt bud800 SEK
Värdering800 - 900 SEK
5d 4h
Halskedja, 18 karat rödguld, Balestra, Italien, 1900-talets 2 hälft, l 49 cm, vikt 7,7 gram
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
5d 4h
Brosch, högglanspolerat stål, senempire, 1800-talets 1 hälft, h 7 cm
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
5d 4h
Silvermynt, 1 $ 1987,
Silvermynt, 1 $ 1987,
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
5d 4h
Kaffeskedar, silver, 6 st, Markströms Uppsala, vikt 53 g
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
5d 4h
Bägare, silver, svagt trumpetformad, stämplad CG Hallberg 1955, höjd 18,5 cm, vikt 245 gram
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
5d 4h
Kaffeskedar, silver, 12 st, T H Marthinsen, Norge, vikt ca 95 g
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
5d 4h
Minnesmynt, sterlingsilver, 12 st, Svenska Dagbladets bragdmedaljörer, Mynthuset, total vikt 300 g, medföljer originalschatull i trä, detta längd 28,5 cm
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
5d 4h
Örhängen, 1 par, 18 karat rödguld med pärla, total vikt 3,5 gram
Startbud1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
5d 4h
Örhängen, 1 par, 18 karat rödguld, dekor av stav och pärla, total vikt 2,2 gram
Startbud600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
5d 4h
Parti 18 karat vitguld, total vikt 0,7 gram
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
5d 4h
Minnesmynt, 4 st, sterlingsilver, total vikt 84 gram
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK