Söndag 25/8 kl 16.
Fredag 23/8 12-19
Lördag 24/8 12-17
Auktionsdagen 12-16
- Vapen, mynt, medaljerRensa filter
Stort parti medaljer mm, delvis silver
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Vapensköld, gjutjärn, 1900-talets 1 hälft, dekor av amazon till häst, höjd 42 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ställning för vapen, svartlackerat trä, Japan 1900-tal, medföljer katana, wakisashi samt tanto (samt ytterligare en, ej tillhörande tanto) i baljor, l 32 - 104 cm, skarpslipade klingor
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Parti militära mössmärken mm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sabel i balja, Indien, 1900-talets 2 hälft, längd 81 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vikingasvärd, stål och brons, "Erik Röde", Marto, Toledo, Spanien, modern tillverkning, längd 95 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK