Auktion 28/7 16.00.

26/7 12-19

27/7 12-17

28/7 12-16

SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Spegel, förgyllt trä, barock, 1600-tal, dekor av seraf mm, h 40 cm, slitage, ursprungligen möjligen psalmvisare
Slutpris8 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Graves, Michael för Alessi, bricka, rostfritt stål med svarta polyamidhandtag, "MGVASS", design 1990, dia 48 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Fossiliserat trä, ant Trias (250-200 M f Kr), l 41 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bläckhorn, skuret snäckskal, 1900-tal, längd 12 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, skulptur/relief, skuren ek, Blekinge Läns vapen, h 28 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ryggkliare, skuret trä, 1900-talets 1 hälft, i form av stående akt, längd 51 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tjufäktningsposter, litograferad, Palma de Mallorca 1964,
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Okänd designer, antagligen Italien, 1900-talets mitt, spegel, förgyllt trä, så kallad solspegel, dia 52 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Elektrisk öppen spis, ek, b 120 cm
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
3 delar nysilver, lockvas, art-déco, fruktknivsställ, jugend samt vas med glasinsats
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Stekhuv, old Sheffield Plate, Savory & Sons London, 1800-talets mitt, graverad dekor av adliga ättens Murray crest, 36 x 26 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti filmrullar mm, US Army, WWII
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Skivspelare, Garrard, SP 25 MK III
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Rullbandspelare, Tandberg 3541 X
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Reciever samt högtalare, Tandberg SS11 samt 2 högtalare Hi-fi system 7
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
3D-printer, Anycubic i3 Mega, medföljer orginalkartong
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Herrarmbandsur, stål, Omega Geneve, manuell, glas med spricka
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hushållsassistent med tillbehör, Electrolux, modell 8, 1900-talets mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dalahästar, 5 st, skuret och bemålat trä, h 3 - 27 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, nysilver, gustaviansk stil, kolonnformade på kvadratisk fot, stämplade GAB 1901, h 19 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Ljusstake, mässing, empire, 1800-talets början, h 30 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Cigarrsnoppare, 2 st, stål respektive stål och sterlingsilver, l 15 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Elektrisk leksak/modell, Sphero, Star Wars BB-8, i originalförpackning
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dockvagn, metall och svärtat trä, h 71 cm, smärre skador
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Stumpastake, bok, mässing och smide, 17-1800-tal, h 22 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Brefkortsalbum med äldre vykort, 2 st
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK