Auktion 28/7 16.00.
26/7 12-19
27/7 12-17
28/7 12-16
- Vapen, mynt, medaljerRensa filter
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Shamshir i balja, Indo-persisk, 18-1900-tal, längd 94 cm
Slutpris4 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Sabel i balja med sabelkoppel, Österrike-Ungern, 18-1900-tal, anlupen, längd 91 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Sabel i balja med portépé, Preussen, 18-1900-tal, etsad klinga med Hohenzollerns vapen, längd 103 cm
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Sabel för tungt kavalleri, Österrike-Ungern, 18-1900-tal, längd 99 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Toradar, snäpplås, Osmanska riket, anlupen, kompletterad, längd 115 cm
Slutpris4 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti medaljer, Preussen
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Machete i textilbalja, smide och nylon, 1900-talets mitt eller 2 hälft, längd 59 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris7 000 SEK
Värdering8 000 - 9 000 SEK
Parti mynt mm, delvis silver, total silvervikt cirka 175 gram
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK