Auktion 28/7 16.00.

26/7 12-19

27/7 12-17

28/7 12-16

Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd balinesisk konstnär, skulptur, skuren mahogny , knästående akt, h 92 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Skål, porslin, Kina, Guangxus tid och märke (1875-1908)polykrom dekor av persikor, fladdermöss mm, dia 16 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bålskål, porslin, Kina republik, 1900-talets 1 hälft, dekor av personer mm i Kantonemalj, dia 25 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skålfat, porslin, Kina, Jiaqing (?), blå underglasydekor, dia 22 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Thekanna, porslin, Kina, Qing, 1800-tal, dekor av fåglar mm i Kantonemalj, h 11 cm
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Terrin, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), blå underglasydekor av Willow-mönster, l 30 cm, lock med omfattande lagningar
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
6 delar, porslin, Kina, 18-1900-tal, thekannor, vas samt koppar, dekor i Kantonemalj, någon nagg, två locj saknas
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Urna, delvis bemålad terrakotta, Kina, neolitisk period (cirka 5000-2000 f Kr), h 7,5 cm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Sidenbroderier, 2 st, Kina, Qing, sekelskiftet 1900, dekor av fåglar respektive personer, 54 x 26 respektive 52 x 28 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Rituell kniv, Baluba, Kongo, 1900-tal, längd 47 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris6 500 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Shamshir i balja, Indo-persisk, 18-1900-tal, längd 94 cm
Slutpris4 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK