Visning

28/6 12 - 19

29/6 12 - 17

30/6 12 - 16

Okänd designer för GAB, cigarettetui, silver, dekor i rutmönster, stämplat Stockholm 1947, vikt 165 gram, i etui från Carl Hoff
Slutpris700 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Brosch, förgyllt, sterlingsilver och emalj, Viggo Pedersen, "Daisy", i form av tusensköna, stämplad, dia 4 cm, snarlik den vilken Georg Jensen designade till Drottning Margretes födelse 1940
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för W&S Sørensen, brevkniv, sterlingsilver och stål, "Ascot", l 18 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Herrsavonett, förgylld metall, Waltham, USA, 1800-talets 2 hälft, dia 5,5 cm
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stort parti smycken, bijouterier mm
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Armlänk, örhängen samt brosch, förgyllt, sterlingsilver och emalj, Anton Michelsen "Daisy", i form av tusensköna, stämplad, l 19 cm, smärre emaljdefekter,
Slutpris3 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Cigarrsnoppare, 2 st, stål respektive stål och sterlingsilver, l 15 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Damarmbandsur, stål, Omega Dynamic Automatic, 33 x 27 mm, i etui
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kaffeskedar, 7 st, silver, Cesons Göteborg, total vikt 90 gram
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Swarowski, armring, förgylld metall med slipade kristaller, innerdiameter 63 mm, i originaletui
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kaffeskedar 12 st silver, Vasa design Jacob Ängman 1921, total vikt 155 gram, i originalförpackning
Slutpris900 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Parti silver, total vikt exklusive ljusstakar med fylld fot 160 gram
Slutpris700 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Skålfat, silver, genombruten dekor, l 16 cm, vikt 110 gr
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver, Olga, stämplade GAB, l 11,5 cm, total vikt 150 gram
Slutpris900 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Fickur, vitmetall, American Waltham, 1800-talets 2 hälft, dia 6 cm, smärre defekter
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för C F Carlman, tastevin, silver med infattat minnesmynt, sämplad Stockholm 1952, l 12 cm, vikt 50 gram
823
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dessertskedar, 6 st, silver, spetsig modell med graverad dekor, stämplade Köpenhamn 1913, total vikt 175 gram, initialer SE
828
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK