Visning

28/6 12 - 19

29/6 12 - 17

30/6 12 - 16

Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Okänd konstnär, skulptur, brons, ballerinor, höjd 72 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Parti porslin och keramik, Royal Copenhagen, Karl Ens mm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Figuriner, 10 st, porslin, Lladró och NAO, barn mm, polykrom underglasyrdekor
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skulptur, bemålad metall, duvpar, höjd 25 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
5 delar konstglas, Mats Jonasson respektive Bertil Vallien, höjd cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sweetlove, William, skulptur, "Cloned pig with red boots", plast och glasfiber, signerad och numrerad 44/100, längd 42 cm
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Okänd konstnär, skulptur, brons, pylon, otydligt signerad och numrerad 4/300, h 30 cm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, fat/skulpturer, glas, 3 st, 15 x 15 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Skulptur, läder, stående dromedar, h 33 cm, slitage
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, 18-1900-tal, skulptur, patinerad brons på träsockel, Fortuna, signerad Carlini, h inklusive sockel 61 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Lindskoug, Axel Einar, efter, skulptur, förgylld gips, '"Gunilla", originalet utfört till Gunillaparken Halmstad, h 31 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Lindskog, Axel Einar, efter, statyett, förgylld gips, "Danserskan", originalet tidigare i Figaroparken i Halmstad, h 38 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, skulptur, försilvrad metall, "Rencontre", h 33 cm, slitage
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skulpturer, 1 par, skuret och förgyllt trä, antgaligen Italien, 1900-tal, sittande putti, h 26 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Lindskoug, Axel Einar, efter, porträttrelief, förgylld gips, kvinnoansikte, h 21 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skulptur, förgylld gips, Nefertite, h 24 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Fridolfsson, Kerstin ("Miss K"), skulptur/väggrelief, plåt, HSTD, höjd 100 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd balinesisk konstnär, skulptur, skuret trä, sittande kvinnor, h 88 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK