Specialauktion Balinesisk konst, del 2
23/5 12 - 19
24/5 12 - 17
25/5 kl 17
- DiverseRensa filter
Okänd balinesisk konstnär, dubbeldörr med portal, skuret, bemålat och förgyllt trä, dekor av växtlighet, gripar mm, h 213 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Skulptur/trofé, skuret trä med monterade horn i konstmassa från Javahjort, Bali, 1900-talets slut, b 87 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd balinesisk konstnär, skulptur, skuret och bemålat trä, sittande kvinna, signerad Ida Bagus Alit, h 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK