Laddar...

Majauktion

Visning:

24/5 kl 12 - 19

25/5 kl 12 -17

26/5 kl 12 - 16

Auktion:

26/5 kl 16

Majauktion
Avslutad
Matta, semiantik/antik Keshan (?), 190 x 140 cm
77
Matta, semiantik/antik Keshan (?), 190 x 140 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Matta, old Persisk, 185 x 145 cm
231
Matta, old Persisk, 185 x 145 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Palm, Ingrid, vävnad, "Stenig strand", signerad, 155 x 90 cm
233
Palm, Ingrid, vävnad, "Stenig strand", signerad, 155 x 90 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Matta, old/semiantik persisk, 325 x 225 cm
276
Matta, old/semiantik persisk, 325 x 225 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Avslutad
Okänd designer, matta, ull (?), violett, 200 x 140 cm
337
Okänd designer, matta, ull (?), violett, 200 x 140 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Matta, konstsilke "Silk shaggy", röd, 200 x 140 cm
339
Matta, konstsilke "Silk shaggy", röd, 200 x 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Matta, ull (?), modern design, 180 x 120
342
Matta, ull (?), modern design, 180 x 120
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Matta, konstsilke "Silk shaggy", röd, 200 x 140 cm
347
Matta, konstsilke "Silk shaggy", röd, 200 x 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer, matta, "Berry-half waves, brown", brun, 230 x 160 cm
360
Okänd designer, matta, "Berry-half waves, brown", brun, 230 x 160 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer, matta, konstsilke (?), violett, 200 x 140 cm
379
Okänd designer, matta, konstsilke (?), violett, 200 x 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Matta, semiantik Senneh, 310 x 240 cm
381
Matta, semiantik Senneh, 310 x 240 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Avslutad
Matta, semiantik Senneh (?), 215 x 145 cm
383
Matta, semiantik Senneh (?), 215 x 145 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Avslutad
Salongsmöbel, 6 delar, ljus björk, biedermeierstil, 1900-talets 1 hälft, soffa, 2 karmstolar, 2 fåtöljer samt bord m klaffar, tot längd 146 cm, soffa längd 208 cm
389
Salongsmöbel, 6 delar, ljus björk, biedermeierstil, 1900-talets 1 hälft, soffa, 2 karmstolar, 2 fåtöljer samt bord m klaffar, tot längd 146 cm, soffa längd 208 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Kuddar, 1 par, klädsel av fårskinn, 35 x 35 cm
420
Kuddar, 1 par, klädsel av fårskinn, 35 x 35 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Matta, antik Teke?, 120 x 100 cm
432
Matta, antik Teke?, 120 x 100 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Pedersen, Nancy, batiktavlor, 2 st, motiv med kvinnor, signerade, 75 x 91 respektive 91 x 75 cm
461
Pedersen, Nancy, batiktavlor, 2 st, motiv med kvinnor, signerade, 75 x 91 respektive 91 x 75 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Matta, old Pakistan, 215 x 135 cm
465
Matta, old Pakistan, 215 x 135 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Matta, semiantik Persisk, 225 x 145 cm
477
Matta, semiantik Persisk, 225 x 145 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Matta, semiantik/antik Keshan (?), 190 x 140 cm
483
Matta, semiantik/antik Keshan (?), 190 x 140 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Matta; Lagerheim Ullberg, Gunilla för Kasthall, vävd ull, "Häggå", 130 x 65 cm
490
Matta; Lagerheim Ullberg, Gunilla för Kasthall, vävd ull, "Häggå", 130 x 65 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Matta; okänd designer, antagligen för Kasthall, vävd ylle, 150 x 85 cm
491
Matta; okänd designer, antagligen för Kasthall, vävd ylle, 150 x 85 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Matta, semiantik persisk 240 x 160 cm
514
Matta, semiantik persisk 240 x 160 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Matta, semiantik/antik persisk, 320 x 230 cm, slitage
515
Matta, semiantik/antik persisk, 320 x 230 cm, slitage
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Parti Barbie-kläder
570
Parti Barbie-kläder
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, batiktryck, sign Nenna (?), 123 x 119 cm
575
Okänd konstnär, batiktryck, sign Nenna (?), 123 x 119 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Matta, semiantik persisk, 205 x 150 cm
578
Matta, semiantik persisk, 205 x 150 cm
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Matta, old Pakistan, Ghommönstrad, 300 x 195 cm
581
Matta, old Pakistan, Ghommönstrad, 300 x 195 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 2 800 SEK
Avslutad
Silow, Ingegerd, matta, rölakan, signerad, 245 x 165 cm
592
Silow, Ingegerd, matta, rölakan, signerad, 245 x 165 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Matta, antik Afshar, 180 x 145 cm, ställvis slitage
625
Matta, antik Afshar, 180 x 145 cm, ställvis slitage
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Matta, old Pakistan, 140 x 100 cm
639
Matta, old Pakistan, 140 x 100 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Matta, old Persisk med bönenisch, 100 x 60 cm
640
Matta, old Persisk med bönenisch, 100 x 60 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Matta, old Pakistan (?), 90 x 65 cm
641
Matta, old Pakistan (?), 90 x 65 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Matta, old/semiantik Bachtiari, 250 x 170 cm
643
Matta, old/semiantik Bachtiari, 250 x 170 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.