24/5 kl 12 - 19
25/5 kl 12 -17
26/5 kl 12 - 16
26/5 kl 16
- Silver, Guld smyckenRensa filter
Halskedja med hänge, 18 karat rödguld, l 38 cm, total vikt 2,4 gram
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ring, 18 karat vitguld med fem åttkantslipade diamanter, stämplad Bo Cedstam Stockholm 1982, innerdiameter 15 (!) mm, vikt 2,4 gram
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Halskedja med hänge, 18 karat rödguld, l 35 cm, total vikt 1,5 gram
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Halsband, silver, så kallat bunadssmykke, dekor i filigran, stämplat Knut Andreas Rasmussen Oslo
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Medalj, silver, Kungliga Svenska Patriotiska Sällskapets medalj för långvarig trogen tjenst, sannolikt Karl XIV Johan (1818-44), med original rosett
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Silvermynt, Danmark, 13 st, 2 kroner, 18-1900-tal, total vikt 195 gram
Slutpris1 500 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Bägare, silver, slät modell, stämplad GAB Stockholm 1949, h 12 cm, vikt 100 gram
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK