26/4 kl 12 - 19

27/4 kl 12 -17

28/4 kl 12 - 16

28/4 kl 16

Broissand, René, egen verkstad, vägglampett, brons och mässing, dekor av fåglar, signerad och daterad 1996, b 45 cm
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Broissand, René, egen verkstad, takkrona brons och mässing, dekor av fåglar, signerad och daterad 1994, l 110 cm
Slutpris19 000 SEK
Värdering9 000 - 10 000 SEK
Broissand, René, egen verkstad, golvlampa, brons, dekor av fåglar i träd, signerad och daterad 1996, h 154 cm
Slutpris8 000 SEK
Värdering9 000 - 10 000 SEK
Sundberg, Per B för Orrefors, skulptur, grönsak, grön glasmassa, längd 26 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Skulptur, bemålad metall, duvpar, höjd 25 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Guanyin, blanc-de-Chine, Kina 18-1900-tal, , höjd 32 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Skulptur, läder, stående dromedar, h 33 cm, slitage
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Åberg, Jan, skulptur, patinerad metall, "Livets hjul", signerad, h 24 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bortone, Antonio, byst, gips, kvinna med sjal, höjd 36 cm, smärre skador
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Trygg,  Carl Johan, träfigur, monterad på platta, stående gubbe, signerad och daterad 1926, h 22 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 400 - 2 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Öskar för kanot, skuret trä och flätad bast, Salomonöarna, längd 41 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK