26/4 kl 12 - 19
27/4 kl 12 -17
28/4 kl 12 - 16
28/4 kl 16
- BelysningRensa filter
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Wernå, Erik för EWÅ, Värnamo, skrivbords/sänglampa, brännlackerad metall och mässing, modellnummer 506, justerbar höjd
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, taklampa, brännlackerad metall och plast, 1950-60-tal, diameter 36 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Wedel Madsel, Axel, för Louis Poulsen, taklampskärmar, 1 par, vitemaljerad metall, modell 19540 "Verkstadspendeln", design 1951, dia 36 cm, bruksslitage
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Didone, Ezio för Arteluce/Flos, taklampa, krom och glas, "Mira S", dia 60 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, taklampa, svart/vitlackerad aluminium, dia 50 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, 1960-tal, golvlampa, aluminium och palisander, justerbar höjd
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hallampa, sk Bellmanlykta, mässing och glas, höjd 28 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK