26/4 kl 12 - 19

27/4 kl 12 -17

28/4 kl 12 - 16

28/4 kl 16

Broissand, René, egen verkstad, vägglampett, brons och mässing, dekor av fåglar, signerad och daterad 1996, b 45 cm
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Broissand, René, egen verkstad, takkrona brons och mässing, dekor av fåglar, signerad och daterad 1994, l 110 cm
Slutpris19 000 SEK
Värdering9 000 - 10 000 SEK
Broissand, René, egen verkstad, golvlampa, brons, dekor av fåglar i träd, signerad och daterad 1996, h 154 cm
Slutpris8 000 SEK
Värdering9 000 - 10 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer, golvlampa, röd glasskärm, höjd 152 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, bordslampa, delvis vitfärgat glas och metall, höjd 42 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Takampel, glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel, 1900-tal, höjd 45 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Taklampa, rödmålad metall och glas, höjd 46 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bordslampa, cloissonné, Kina, 1900-talets 1 hälft, dekor av fåglar och blommor, höjd inklusive lamphållare 59 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Takampel, rosa glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel, 1900-tal, höjd 38 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Takampel, bärnstensfärgat glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel, 1900-tal, höjd 20 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Hallampa, glas och prismor, 1900-talets 1 hälft, höjd 30 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Takkrona, mässing med droppformade prismor, så kallad burkrona, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, h xx cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vagnslyktor, 1 par, Bleriot, Paris, koppar och glas, höjd 33 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lampkupa, frostat glas, funkis, 1930-tal, dia 38 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Vägglampetter, 1 par, skuret trä, höjd 28 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bordslampa, i form av monterat snäckskal, höjd 28 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, golvlampa, mässing, höjd 147 cm, anlupen
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 100 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 100 SEK
Takfotogenlampa, bronserad metall och majolika, 1900-tal, kupa i glas, denna diameter 32 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Golvlampa, mässing och onyx, skärm av skinn, dekor av putto, tot höjd 126 cm
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK