Kanna, tenn, slät, konisk med dekor av horisontella band,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, 1900-talets 1 hälft eller mitt, fotografiram, tenn och mässing, design av zodiaken,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Tamburmajorstav, svärtat trä, tenn och brons,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, leksaksget,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Koppel, Henning för Louis Poulsen, bordsfotogenlampa, mässing med vitopak glasskärm, 'Petronella'
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Stenyxa, flinta, lösfynd från neolitikum, 2-4.000 för Kristus,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Engström, Rolf för Fabriksaktiebolaget Kronsilver, vas med hänklar, tenn, funkis, slät modell, stämplad Stockholm 1936,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Stort parti modern design; Georg Jensen, Just Andersen, Aluminia mm,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Fiskbestick, 6 + 6 st samt uppläggningsbestick, 1 par, nysilverblad med ivorine-skaft och fästen i sterlingsilver, stämplade J Rogers Sheffield mm,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Golvur, ek,
Golvur, ek,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, Old Sheffield Plate, England, 1800-talets början, kannelerad dekor,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti mynt, spelmarker mm,
Parti mynt, spelmarker mm,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bordsur, mahogny med svärtade kolonetter,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Stridsyxa, bergart, lösfynd från Danmark,
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Krenchel, Herbert, skål svartlackerad metall med rödemaljerad insida, 'Krenit', design 1953,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kaminur, förgylld brons, nyrokoko, Frankrike, 1800-talets 2 hälft, dekor av vilande kvinna, urverk signerat Vincenti à Paris,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Modellfartyg, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kräftgafflar 12 st samt hummergafflar 6 st, nysilver, kräftgafflarna stämplade Gense,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matbesticksuppsättning, 105 delar, nysilver, Drotten, stämplade Guldsmedsaktiebolaget,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Svedbom, Ernst, egen verkstad Vetlanda,skrivbordsuppsättning, 4 delar, tenn,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti medicinska instrument; bensåg, reflexhammare mm
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstakar, 1 par, nysilver,
Ljusstakar, 1 par, nysilver,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Kruka, driven koppar, 17-1800-tal, dekor av festoner mm,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Parti mestadels äldre tenn och mässing, 17-1900-tal, fat, skål med hänklar, ljusstakar mm,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Skrin, delvis bemålad ek med smidesbeslag, 1700-tal, invändig läddika, initialer APD samt datering 1734,
Slutpris1 400 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Inglasat veckoschema (?), trä, Danmark, sekelskiftet 1900,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Parti kameror i etui, Kodak, Voigtländer mm,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lavalampa, metall och glas, TP, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Just Andersen, Ib, egen verkstad, theservis, 3 del, tenn, kannan med rottingklätt handtag,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Koppel, Henning för Georg Jensen, lockskål, ek,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jakobson, Hans Agne, Markaryd, skärm till bordslampa, trä, metall och glas,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd tysk designer, skål, glaserat lergods med plastlindat rottinghandtag,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Telefon Ericofon sk Cobra, design Gösta Thames 1953,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Rågbrödsskärare, trä och bemålat gjutjärn, Raadvad
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 200 SEK
Parti diverse, Ljusstake, smide med färgade glasdelar, ishink, glas med rottinglindat handtag och istång,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK