Rökelsekar, brons på träsockel,  sittande Fo-hund,
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Miniatyrbyrå/smyckeskrin, bemålat trä och papier-maché, antagligen Frankrike, 1800-tal,
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Spegel, bemålat och förgyllt trä, empire, 1800-talets 1 hälft, övre glas med bemålad dekor av kvinna i parklandskap,
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Snusflaska, så kallat Peking-glas, Kina, 18-1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Relief, mässing, antagligen Indien 1800-tal, oktogonal,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Förlossningsskål, koppar, 1700-tal,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Ljusstake, tenn, antagligen Nordtyskland, empire, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Rivjärn, mässing, 1700-tal,
Rivjärn, mässing, 1700-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Brevpress, brännförgylld brons och järn på röd marmorsockel, delvis 1800-tal,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Parti, delvis äldre diverse; karaff med propp, modellbilar Tekno respektive Corgi, skulptur, gjutjärn, samt lockask, lackarbete, Japan
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Alkoholometer samt termometer i mässingsetui,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Krus, fajans med tennlock, Kellinghusen eller Hannoversch Münden,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Jardinière, förgylld metall och glas,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Väggplåtar till 3 ljus, 1 par, nyrokoko,
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Senapskanna, tenn, 1700-talets 2 hälft, i form av bukstop,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Bukstop, tenn, fräcklad dekor,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Vinkannor, 1 par, glas med metallmontage, oscarianska, sekelskiftet 1900,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Spegel, förgyllt trä och stuck, italiensk rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer för Bernard Bloch, Hohenstein, skulpturer/vaser, 1 par,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Medicinskt instrument i låda, Monochord,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillvekare HF (?),
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Allroundsadel, svart syntetmaterial, Horse saver, flyttbart knäskydd
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Dressyrsadel, brunt läder, Röösli
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Allroundsadel, brunt läder, Lewa Comet
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Sadel för Islandshäst, brunt läder, okänd tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Zaldi Dressage Special
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Sadel för Islandshäst, svart läder, Trainers,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Hercross
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Sadel, allround mot hopp, ljusbrunt/orange läder, okänd tillverkning
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Allroundsadel, syntematerial, Sigma Thorowgood,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Scan-Horse Hubertus
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Sadel för Islandshäst, brunt läder, Harmony,
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Burnsby & Sons,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Bouilottelampa, bemålad och bronserad plåt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Inramad matchtröja,
Inramad matchtröja,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Maresch, Johann, skulptur/tobaksskrin, bemålat lergods, 1800-talets slut, i form av sittande afrikansk man på cigarrlåda Haban/Colorado,
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Andersen, Ib Just, egen verkstad, skålfat, tenn, modellnummer MT 156, dekor av sjöjungfru och fisk,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Drewsen, Kjell & Lis, egen verkstad, ljusstakar, 1 par,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK