Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 42,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
TV med fjärrkontroll, Bang & Olufsen BeoVision Avant
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer för ALFI, salladsbestick, 1 par, palisander, 1950-60-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kamera i etui,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Klyktelefon, Köpehamns Telefoni, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggur, svartlackerat trä, urtavla i bemålad metall med bataljscen, antagligen från Schlesvig-Holsteinska kriget 1848,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti diverse, 2 fartygslampor, mässing, vas porslin, Kina, 1900-tal samt kruthorn mässing och koppar,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Takfotogenlampa, mässing med vit glaskupa, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Resegrammofon, Limania Splendid, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Resegrammofon, Columbia Viva Tonal 202, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Resegrammofon, Artel, Leningrad, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Bordsur i glaskupa, så kallat Årsur, mässing, Schatz,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Spegel, bronserat och bemålat trä och pastellage, 1920-30-tal, dekor av mansprofil mm,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, teak,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Spegel, förgyllt trä och stuck, empirestil, 1900-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggspegel, bronserad konstmassa, modern tillverkning,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggspegel, förgyllt trä och pastellage, 1800-talets 2 hälft, oval,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer för Ceson, Göteborg, kandelabrar till 2 ljus, 1 par, art-déco, 1920-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Okänd designer, funkis, 1930-tal, kandelabrar till 3 ljus, 1 par, tenn,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Jordglob med invändigt barskåp, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Bordsdekorationer, 6 + 6 st samt serviettringar, 15 st, svarvat och lackerat trä, dekor av fåglar mot blå och förgylld fond,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Militär cykellykta/karbidlampa, mässing, 1900-talets 1 hälft, märkt med tre kronor,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Takfotogenlampa, mässing med vit glaskupa,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Serveringsvagn, ek, modern tillverkning,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Mangelkorgar, 1 par, rotting, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Termoskanna, så kallad TeVe-kanna, krom och gul plast, 1950-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vägglampetter, 1 par, förgylld brons och mässing med prismor, nyrokoko,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggur, valnöt och bonat trä, Junghans, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sängvärmare, koppar med svärtat träskaft, 1800-tal.
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
770
Matberedare, Bosch Universal,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Blomberg, Stig, skulpturer 1 par, järn, vikingaskepp, h 11 cm,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Englesson, Staffan, ljusstakar, 3 st, krom, stämpelsignerade,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
810
Skeppsur och -barometer, mässing, Philips, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris900 SEK
Värdering300 - 400 SEK