Hållare för lammkotletter, 6 st, silver och rostfritt stål, sk manche à gigot d'agneau, Frankrike, sekelskiftet 1900,
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Slutpris5 500 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Herrarmbandsur med länk, stål, Invicta, 1900-talets mitt,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fickur, 5 st, silver, 1900-talets början,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Collier, odlade pärlor, magnetlås i förgylld metall,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Collier, dubbelradig, odlade, doserande pärlor med silverlås,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Collierer, 5 st, odlade pärlor, delvis med silverlås,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Stort parti smycken, bijouterier, klockor mm, delvis silver
Slutpris1 900 SEK
Värdering600 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti silver; 5 dessertgafflar Danmark samt 4 punschmuggar GAB,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Parti skedar, silver, delvis förgyllt sterlingsilver och emalj,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Hansen, Hans, egen verkstad, uppläggningssked, sterlingsilver, Suasanne,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti äldre smycken, bijouterier, armbandsur mm,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Herrarmbandsur, stål med läderrem, Alfex,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Herrfickur, silver, Viking, sekelskiftet 1900,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti fickur samt armbandsur, 18-1900-tal, mestadels silver
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kaffeservis, 3 del, silver, nyrokokostil, dekor av akantus mm, stämplad GAB Stockholm 1924,
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Parti silver; skedar, serviettringar samt kaktång, bland annat matsked stämplad Johan Henrik Lose Malmö 1846
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Parti kakgafflar och kaffeskedar, silver, Rosen, stämplade Gösta Wessfelt Malmö,
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver, stämplade Gösta Wessfelt Malmö
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Theskedar, 12 st, silver, Haga, stämplade J L Hultman Stockholm,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Herrarmbandsur, stål, Cerina Automatic,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ring, 18 karat vitguld med 5 briljantslipade diamanter om totalt cirka 0,5 carat, vikt 3,6 gram,
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Halskedja, 18 karat rödguld, vikt 9,7 gram, otydliga svenska stämplar,
781
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Örhängen, 1 par, rödguld med odlade pärlor, total vikt 2 gram
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Herrarmbandsur, 14 karat rödguld, 1900-talets mitt, 3 x 3 cm,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Ring, 18 karat rödguld med vita och blå safirer, vikt 1,gram,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Ringar 2 st, 18 karat rödguld med pärlor, total vikt 5,7 gram,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Collier, odlade, doserande pärlor, silverlås med pärla,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Collier, odlade pärlor, silverlås med tigeröga, pärlor dia cirka 7 mm,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Collier, odlade pärlor, silverlås med pärla, pärlor dia cirka 5 mm,
789
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK