Auktion söndagen den 31/3 kl 16

29/3 kl 12 - 19

30/3 kl 12 - 17

31/3 kl 12 - 16

SlutprisInga bud
Värdering17 000 - 18 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Rosenthal-Netter, vas, brons, delvis försilvrad och patinerad, geometrisk dekor, etikettmärkt och numrerad 11/111, höjd 25 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Banjobarometer, valnöt, England, 18-1900-tal, h 96 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Glasögon, 1 par, förgylld metall, modell 140, stämplade Cartier France
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Uppblåsbar reklamskylt, i form av Cola Zeroflaska, h 125 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Coca Colakyl, i form av Coca Colaflaska, h 175 cm, ej funktionstestad
SlutprisInga bud
Värdering3 800 - 4 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 400 - 2 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Telefon Ericofon sk Cobra, design Gösta Thames 1953,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Multiplikatorrulle, ABU, Ambassadeur 10000 CA, framstår i närmast nyskick
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd amerikansk konstnär, 1800-tal, relief, patinerad koppar, porträtt av Benjamin Franklin, otydlig signatur, dia 56 cm, smärre bucklor
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, art-déco, 1920-tal, väggskulptur, snäckskal och bronserad metall, dekor av dansös, h 22 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Trofé, Zebrafäll (Hippogritis), längd ca 290 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
 Barograf i vitrin, 1900-talets 1 hälft, l 37 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Jakobsson, Hans Agne, lampskärmar, 2 st, fur, 1 etikettsignerad, h 18 cm (slitage) respektive 22 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 600 - 4 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Parti äldre tändsticksaskar
Parti äldre tändsticksaskar
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 100 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hydman Vallien, Ulrica för Kosta Boda, vas, vitmelerad glasmassa med handmålad dekor av  kvinnoansikte mm, "open Mind", design 1986, signerad, h exklusive sockel 27 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Mätinstrument, 2 st i låda, bland annat CO2-mätare, sekelskiftet 1900
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 3 200 SEK
Bordslampa, i form av monterat snäckskal, höjd 28 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK