Januariauktion söndagen den 28/1 kl 16

26/1 kl 12 - 19

27/1 kl 12 - 17

28/1 kl 12 - 16

Spegel samt konsolbord, valnöt, spegel senempire, 1800-talets 1 hälft, konsol Swedish Grace 1920-30-tal, total höjd 212 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Matta, semiantik Kina, 240 x 150 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skål på tre fötter, sterlingsilver, dekor av fabeldjur mm, signerad Jays 142-144 Oxford Street London, l 15 cm, vikt 115 gram
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Skålfat, 2 st, silver, genombrutna, utländska stämplar, l 12 respektive 15 cm, total vikt 145 gram
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
3 delar silver; bricka, sockerskrin samt gräddkanna, rokokostil, stämplade Georg Wessfeldt Malmö, bricka l  21 cm, total vikt 410 gram
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 800 - 4 000 SEK
Parti skedar mm, silver, bland annat Rosen, total silvervikt cirka 700 gram
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Parti vodkabägare, silver, Ryssland, 18-1900-tal, total vikt 320 gram
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Parti diverse; knappar, fickur silver mm
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Stort parti bägare, silver, Ryssland, mestadels 1800-tal, total vikt 780 gram
Slutpris7 500 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Boman, Ilona Klara, olja, "Träd vid havet", signerad och a tergo daterad -62, 24 x 24 cm, poveniens: Gummesons Konsthandels utställning 1966, katalognummer 306, a tergo etikett
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK