826
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
829
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
831
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
837
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
848
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
851
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
856
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Hutschenreuther, matservis, porslin, "Dresden"
862
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
867
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
886
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
890
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Kaffeservis, porslin, B&G, Blå Mås med guldkant, ca 40 delar
895
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
898
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
899
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
901
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
902
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
2 delar porslin, Royal Copenhagen; skål på fot samt sockerskål med lock
931
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
933
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
937
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
953
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
954
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
955
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
957
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
961
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
962
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jaroslav Ježek för Royal Dux, figurin, blanc-de-Chine, häst, 1950-tal, h 16 cm
991
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Sitzendorfer Porzellanmanufaktur Wilhelm Liebmann, figuriner, 1 par, porslin, stående man och kvinna, polykrom bemålning, h 17 cm, mannens händer med lagningar
992
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Golvvas, porslin, Kina, Qing/republik, 1900-talets början, kvadratisk form med Fo-hundsmaskaroner,dekor av personer och skrivtecken i polykrom emalj och sepia, h 42 cm, hårsprickor,
994
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK