Okänd dansk designer i Johannes Andersens art, 1950-60-tal, matbord med 2 utdragsskivor, palisander, totalt 273 x 90 cm
900
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Amstolar, 1 par, skuret, bemålat och bronserat trä, provinsarbeten i empire, 1800-talets 2 hälft, kannelerade, koniska ben, à la Grecquebård,  lejongul sammetsklädsel
908
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Stolar, 6 st, skuret, bemålat och bronserat trä, sengustavianska provinsarbeten, 1800-talets 1 hälft, kannelerade ben med rosettanfanger, lejongul sammetsklädsel
910
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
925
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Sørensen, Johnny & Thygesen, Rud för Botium/Magnus Olesen, Durup, stol, bok med svart sits, "8000"-serien, design 1980, etikettsignerad
944
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Nybrofabriken, Fröseke, hallmöbel med spegel, ek, "Lady", 1960-tal, underrede med 3 lådor, etikettsignerad, h 182 cm
946
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
948
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Kirkegaard, Erik för Höng Stolefabrik, armstol, palisander med svart läderklädsel, modell 49, 1960-tal, bruksslitage, ryggläder med reva
949
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, blomlåda, teak, längd 64 cm
968
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK