Myntset, proof, Sveriges mynt 2004, inklusive guldmedalj/mynt 8,6 gram 900/1000 guld
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Samlarplaketter, 18 st, sterlingsilver, Franklin Mint, Världens flaggor, total vikt 546 gram
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Samlarmynt/medaljer, 30 st, förgyllt sterlingsilver, Vermeers samlade verk (1 saknas), total vikt 955 gram
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Gräddkanna, silver, renässansstil, Gebrüder Dingeldein, Hanau sekelskiftet 1900, h 8 cm, vikt 90 gram
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Guldmynt, 10 kronor, Oskar II 1901,  4,48 gram 900/1000 guld
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti mynt, total silvervikt 140 gram 400/1000 silver, medföljer 3 mynt antagligen sterlingsilver
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Theskedar, 6 st, silver, Olga, stämplade GAB, total vikt 165 gram
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Theskedar, 6 st, sterlingsilver, Skottland, 1800-talets 1 hälft, Olga, oidentifierad adlig crest, stämplade JW Edinburgh 1846, total vikt 185 gram
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Holst, Linus för Markströms, fiskbestick, 4 + 4 st, silver, Disa, design 1930-tal, total vikt 360 gram
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, uppläggningssked, silver, dekor av stiliserad blomma, svenska importstämplar, l 23 cm, vikt 85 gram
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti silver, 9 delar, Vasa, total vikt exklusiver knivar, 140 gram
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti skedar och gaffel, sterlingsilver, USA, 18-1900-tal, total vikt 165 gram
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Parti skedar mm, silver, 18-1900-tal, total vikt exklusive knivar 395 gram
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Bordsskedar 20 st, silver, Rosenholm, design Jakob Ängman 1933, stämplade GAB Stockholm, l 18 cm, total vikt 835 gram
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 800 - 4 000 SEK
Theskedar 11 st, silver, Rosenholm, design Jakob Ängman 1933, stämplade GAB Stockholm, l 12 cm, total vikt 165 gram
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Matbesticksuppsättning, 20 delar, silver, Rosenholm, design Jakob Ängman 1933, 6 matknivar,  6 -gafflar samt 8 -skedar, l 19,5 - 22 cm, total vikt exklusive knivar 750 gram
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Matbesticksuppsättning, 33 delar, silver, Rosenholm, design Jakob Ängman 1933, 12 bords-knivar och 6 -gafflar, 8 dessertgafflar samt 1 -kniv och 6 smörknivar, total vikt exklusive knivar 465 gram
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Gräddkanna, silver, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, päronformad med graverad akantusdekor, stämplad Frans Holm Vadstena 1874, h vikt 100 gram
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
The/kaffeskedar, 17 st, silver, svensk rund modell, något olika modeller, total vikt 250 gram
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
George Jackson & David Fullerton för Selfridges & Co, skål, sterlingsilver, godronnerad och delvis genombruten dekor, stämplad London 1908, l 16 cm, vikt 1905 gram
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti silver; skål, skedar mm, total vikt 340 gram
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Theskedar, 11 st, silver, Rosenholm, design Jakob Ängman 1933, total vikt 175 gram, initialer MW
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Hänge/fotogömma med kedja, förgyllt sterlingsilver, hjärtformat med dekor av fredsduva, h 3 cm, kedja l 70 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Hänge, förgyllt, sterlingsilver och emalj, i form av tusensköna, "Daisy", designad av Georg Jensen till Drottning Margretes födelse 1940, stämplad, dia 18 mm,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Brosch, förgyllt, sterlingsilver och emalj, Anton Michelsen "Daisy", i form av tusensköna, stämplad, dia 4 cm, snarlik den vilken Georg Jensen designade till Drottning Margretes födelse 1940
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Armlänk, förgyllt, sterlingsilver och emalj, Anton Michelsen "Daisy", i form av tusensköna, stämplad, l 19 cm, modell snarlik den vilken Georg Jensen designade till Drottning Margretes födelse 1940
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Siersbøl, Herman, egen verkstad, armband, sterlingsilver med cabochonslipade, blå stenar, stämplat, l 18 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Rams, Dieter/George Jensen för Braun, bordständare, sterlingsilver och plast, reklamgravyr, höjd 9 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Georg Jensen, årsskedar, sterlingsilver, 6 st, längd 15 cm, 1979, -80, -84, -86, -87, -88, i originaletui, total vikt 260 gram
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Herrarmbandsur, 18 karat rödguld, Omega Seamaster, dia 33 mm, svart läderarmband, ägargravyr daterad 1988
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 500 - 7 000 SEK
Siersbøl, Herman, egen verkstad, hänge med kedja, sterlingsilver organisk form, stämplat, h 35 mm, kedja l 60 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jensen, Georg, egen verkstad, brosch, sterlingsilver, modellnummer 224A, dekor av växter, stämplad, l 32 mm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Stort parti smycken och bijouterier, silver mm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Albertus, Gundorph för Georg Jensen, hänge, sterlingsilver, "Tro, hopp och kärlek", modellnummer 108, stämplad, h 30 mm, ägargravyr
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Collier, odlade, barocka pärlor med lås i 14 karat rödguld, l 42 cm, i originaletui från devantier, Copenhagen
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK