- BöckerRensa filter
Mycket stort parti litteratur om mat och dryck, 2 flyttlådor
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bok, Wallenberg, Jacob, Min son på Galejan, Albert Bonnier Stockholm 1923, halvfranskt band
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Böcker, Bergman, Bo, knivrelaterade titlar, 33 st
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
913
Bok, Warg, Cajsa, "Hjelpreda i hushållningen för unga fruentimmer; författad af C. Warg, samt tilökt med en färgbok" 9 uppl, Stockholm 1790, halvfranskt band, slitage ej genomgången
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
914
Bok, Menon, "La cuisinière bourgeoise , suivie de L'office a l'usage de tous ceux qui se mêlent de dépenses de maisons", Neuchatel 1785, skinnband
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
915
Bok, Hagdahl, Charles Emile, "Dr Hagdahls mindre kokbok", 1 upp, Stockholm 1895, halvfranskt band
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
926
Bok, Hagdahl, Charles Emile, "Kok-Konsten", 2 upp, Stockholm 1896, halvfranskt band
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
938
Bok, Lundström, Helena, "Fullständig Kokbok" 7 uppl 1894, med styckningsplansch, klotband
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
939
Bok, Dahlman, Karl, "Swenska Red-Dejan", Johan Laurits Horrn Stockholm 1772, halvfranskt band
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
943
Bok, Löfström, Karl, Sveriges Riddarordnar, Steinsvik Stockholm u å, skinnband
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
950
Bok, Björklund, Gustafva, "Kokbok för husmödrar", 10 uppl 1875, halvfranskt band
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
951
Bok, Nylander, Margaretha, "Handbok wid den nu brukliga Finare Matlagningen", 7 uppl Stockholm 1838, halvfranskt band
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
963
Bok, Zetterstrand, Anna Maria, "Kok- och Hushålls-Bok", 3 respektive 5 upplagorna, halvfranskt respektive klotband
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
964
Böcker; Bonde-Praktica eller Wäder-Bok samt Naturlifvets Phenomener af Professor Heineken
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK