SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Ölandshyttan, bordslampfötter, 3 st, glas, varierande höjd
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Westman, Marianne för Rörstrand, bordslampa, porslin, Piggelin, design 1970, signerad, h inklusive skärm 50 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Hammerbord, Jo för Fog & Mørup, golvlampa, järn, stål och aluminium, "Trombone", design 1968, h 135 cm, smärre bucklor
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Gessle, Åsa för By Rydéns, bordslampa, vitlackerad metall med textilskärm, etikettsignerad, total h 59 cm
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, bordslampa, metall med textilskärm, total h 50 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för MIO, bordslampa, keramik, dekor av blommor  blått, total h 53 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hallampa, förgylld mässing med prismor, 1960-70-tal, diameter 42 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hallampa, mässing med prismor, 1900-talets 2 hälft, burformad, h 26 cm
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Hallampa, koppar med gul glaskupa, art-déco, 1920-tal, dia 26 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, taklampa, glas och porslin, så kallad skomakarelampa, justerbar höjd, diameter 26 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bordsfotogenlampa, elektrifierad, mässing och glas, höjd 52 cm
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Wickelgren, Jan för Aneta, taklampa, mässing med gul glasmassa, 1970-tal, diameter 45 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 400 - 2 600 SEK
Fagerlund, Carl för Orrefors, bordslampor, 1 par, glas med metallmontage, dekor i svart underfång, modellnummer RD 1323, signerade, höjd inklusive lamphållare ca 40 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Taklampa till 6 ljus, mässing och prismor, empirestil, 1900-talets mitt, höjd 75 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Taklampa, mässing och prismor, 6 ljuspunkter, 1900-talets 2 hälft, diameter 42 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Taklampa, mässing och prismor, 5 ljuspunkter, 1900-talets 2 hälft, diameter 47 cm
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Cottex, taklampa, glas och metall, diameter 47 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Parti prismor
Parti prismor
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hallampa, mässing med prismor, 1900-talets 2 hälft, höjd 32 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Laviani, Ferruccio för Kartell, bordslampa, vitt plexiglas, ”Take”, h 31 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK