Novemberauktion söndagen den 26/11 klockan 16.00.

Fredag 24/11 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/11 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/11 klockan 12.00 - 16.00

822
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
830
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Notställ, mahogny med mässingsdetaljer, jugend, sekelskiftet 1900, h 76 cm
831
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
842
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
846
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
857
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
866
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
867
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
881
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sideboard, skuren och bonad bok med beigespräcklig marmorskiva, gustaviansk stil, 1900-talets mitt, lådor i sarg, l 160 cm
901
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Trädgårdsbänkar, 4 st samt -bord, ek, 1900-tal, bruksslitage
939
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
943
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
945
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, blomlåda, teak, längd 64 cm
948
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
958
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, byrå, teak, 6 lådor, bredd 70 cm
960
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
1000
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
1025
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Skrivbord, mahogny med mässingsbeslag och läderklädd skiva, George III-stil, 1900-talets mitt el 2 hälft, l 127 cm, slitage
1026
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Stolar, 4 st, mahogny, senempirestil, så kallade Göteborgsstolar,
1037
Slutpris2 600 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
1038
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
1053
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Mogensen, Børge för Søborg Møbelfabrik, stol, teak och bonad bok, modell 155,
1055
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Bridgebord, trä med grön, filtklädd skiva, sammanfällbart, 89 x 89 cm
1064
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK