Parti golfklubbor med väskor, mestadels Callaway
847
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Ornamentik AB, Eskilstuna, sekelskiftet 1900, vaser, 1 par, mässing, etsad och emaljerad dekor av skördefolk, h 13,5 cm
848
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Sprit- och kvicksilvertermometer, svärtat trä, sekelskiftet 1900, h 31 cm
852
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
853
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Nielsen, Holger Marius för HMAN, läsbord, teak och metall, 1950-60-tal, justerbar höjd och vinklar
855
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Flaskskyltar, 6 st, porslin och flintgods; Whisky, Portvin mm, 5 - 7 cm
867
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Väggspegel, förgyllt och bronserat trä och stuck, empirestil, 1920-30-tal, h 85 cm
870
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Colombo, Aldo, kapsylöppnare, "Pierre Le Sommelier", metall, höjd 16 cm
874
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
878
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Väggur, delvis svärtad valnöt, sekelskiftet 1900, höjd 97 cm
881
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti tågbanedelar, Märklin, räls, lok, vagnar mm
886
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Parti brevkort i album, 2 st, 1 album med Stockholmsmotiv, 1 med Sverigemotiv
887
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, spegel, modern tillverkning, bredd 97 cm
888
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Damskor, Charles Jourdan, Italien, storlek ??
890
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Damskor, Bruno Magli, Italien, storlek 38,5
891
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stort parti elektronisk utrustning, bl.a oscilloskop, transciever m.m, ej genomgånget
893
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
896
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
899
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Lewis, David för B&O, CD-spelare, Beocenter 2300, medföljer 2 Beovox CX100, design Jacob Jensen 1984
901
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1910-20-tal, vinkylare med lock, mässing, infattade kopparmynt, h 28 cm
906
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för B&O, radio, teak, Grand Prix, modell 606, längd 63 cm
910
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Portabel generator, Kipor, Sinemaster IG1000, 230V 900W, längd 45, cm, förefaller oanvänd, medf originalförpackning
911
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 300 SEK
Akustisk gitarr, Bjärton
912
Akustisk gitarr, Bjärton
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, gunghäst, svartmålat trä, längd 86 cm
914
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
916
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
919
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstake, brons, barockstil, 1900-talets 1 hälft, balusterformad stam på trepassformad fot, höjd 27 cm
929
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
933
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
934
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Koppel, Henning för Georg Jensen, grytor med lock, stekpannor mm, massiv koppar med rostfria beslag, Taverna, design 1971, diameter 9 - 27 cm, bruksslitage
936
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, vägghylla för miniatyrer, björk och palisander, art-déco/funkis, daterad 1935, l 63 cm
944
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Reservoirpenna, förgylld metall, Waterman L'Étalon, stift i 18 karat rödguld, framstår oanvänd i originaletui
950
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Takampel, glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel, sekelskiftet 1900
951
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Takampel, glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel, s1900-tal
952
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Reklamskylt, metall, Salzburger Stiegl Bier, Österrike, längd 30 cm, anlupen
953
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
954
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
956
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Jaktpall, trebent, sitthöjd 65 cm
957
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Långpipor, 3 st, sjöskum med nysilvermontage, 1800-tal
960
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
961
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Nattljusstake, mässing, Frankrike (?), 1700-tal, höjd 23 cm
962
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd konstnär, skulptur, snidat trä, fiskargubbe, höjd 23 cm
963
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Parti fotogenlampdelar, 1 låda
964
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
TV, Samsung UE55HU6905, år 2018, ej funktionstestad
967
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
968
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Pall, läder, antagligen Nordafrika, diameter 43 cm
977
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Sätterikast, trä, 1900-talets 1 hälft, längd 83 cm
989
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti äldre tändsticksaskar
990
Parti äldre tändsticksaskar
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK