- DiverseRensa filter
847
Parti golfklubbor med väskor, mestadels Callaway
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
848
Okänd designer för Ornamentik AB, Eskilstuna, sekelskiftet 1900, vaser, 1 par, mässing, etsad och emaljerad dekor av skördefolk, h 13,5 cm
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
852
Sprit- och kvicksilvertermometer, svärtat trä, sekelskiftet 1900, h 31 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
853
Väggspegel, mahogny, empire, 1800-talets 1 hälft, tympanonkrön, h 136 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
855
Nielsen, Holger Marius för HMAN, läsbord, teak och metall, 1950-60-tal, justerbar höjd och vinklar
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 600 SEK
867
Flaskskyltar, 6 st, porslin och flintgods; Whisky, Portvin mm, 5 - 7 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
870
Väggspegel, förgyllt och bronserat trä och stuck, empirestil, 1920-30-tal, h 85 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
874
Colombo, Aldo, kapsylöppnare, "Pierre Le Sommelier", metall, höjd 16 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
878
Ljusstakar, 1 par, old Sheffield Plate, England, antagligen regency, 1800-talets 1 hälft, h 26 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
881
Väggur, delvis svärtad valnöt, sekelskiftet 1900, höjd 97 cm
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
886
Parti tågbanedelar, Märklin, räls, lok, vagnar mm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
887
Parti brevkort i album, 2 st, 1 album med Stockholmsmotiv, 1 med Sverigemotiv
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
888
Okänd designer, spegel, modern tillverkning, bredd 97 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
890
Damskor, Charles Jourdan, Italien, storlek ??
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
891
Damskor, Bruno Magli, Italien, storlek 38,5
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
893
Stort parti elektronisk utrustning, bl.a oscilloskop, transciever m.m, ej genomgånget
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
896
Limousin, litograferad plåt antagligen J Distler, 1900-talets 1 hälft, l 31,5 cm, bruksslitagebakre stötfångare saknas
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
899
Brickbord, svartlackerat trä med lös plåtbricka, 1800-talets slut, total längd 76 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
901
Lewis, David för B&O, CD-spelare, Beocenter 2300, medföljer 2 Beovox CX100, design Jacob Jensen 1984
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
906
Okänd designer, 1910-20-tal, vinkylare med lock, mässing, infattade kopparmynt, h 28 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
910
Okänd designer för B&O, radio, teak, Grand Prix, modell 606, längd 63 cm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
911
Portabel generator, Kipor, Sinemaster IG1000, 230V 900W, längd 45, cm, förefaller oanvänd, medf originalförpackning
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 300 SEK
912
Akustisk gitarr, Bjärton
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
914
Okänd designer, gunghäst, svartmålat trä, längd 86 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
916
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
919
Vägghylla, skuret och bemålat trä, Danmark 1800-talets början, så kallad Amagerhylla, datering 1810, skador
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
929
Ljusstake, brons, barockstil, 1900-talets 1 hälft, balusterformad stam på trepassformad fot, höjd 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
933
Avvägningsinstrument för lantmäteri, F J Berg Stockholm, 1900-talets början, i låda, längd 42 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
934
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
936
Koppel, Henning för Georg Jensen, grytor med lock, stekpannor mm, massiv koppar med rostfria beslag, Taverna, design 1971, diameter 9 - 27 cm, bruksslitage
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
944
Okänd designer, vägghylla för miniatyrer, björk och palisander, art-déco/funkis, daterad 1935, l 63 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
950
Reservoirpenna, förgylld metall, Waterman L'Étalon, stift i 18 karat rödguld, framstår oanvänd i originaletui
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
951
Takampel, glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel, sekelskiftet 1900
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
952
Takampel, glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel, s1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
953
Reklamskylt, metall, Salzburger Stiegl Bier, Österrike, längd 30 cm, anlupen
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
954
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
956
Dubbelkarott med löstagbart handtag, England, 1900-talets mitt eller 2 hälft, l 33 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
957
Jaktpall, trebent, sitthöjd 65 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
960
Långpipor, 3 st, sjöskum med nysilvermontage, 1800-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
961
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
962
Nattljusstake, mässing, Frankrike (?), 1700-tal, höjd 23 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
963
Okänd konstnär, skulptur, snidat trä, fiskargubbe, höjd 23 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
964
Parti fotogenlampdelar, 1 låda
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
967
TV, Samsung UE55HU6905, år 2018, ej funktionstestad
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
968
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
977
Pall, läder, antagligen Nordafrika, diameter 43 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
989
Sätterikast, trä, 1900-talets 1 hälft, längd 83 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
990
Parti äldre tändsticksaskar
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK