Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad masurbjörk, tenn, läder och smide, signerad, total l 20 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad masurbjörk med flera träslag, läder och smide, signerad, total l 22 cm, oidentifierad smedstämpel OG
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, valnöt, läder och smide, signerad, total l 19 cm, oidentifierad smedstämpel HG
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Mycket stort parti mynt mm, några silver
Slutpris5 500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Jambiyor med baljor, 5 st, 1900-tal, varierade längd
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Sabel för underofficer (?), 18-1900-tal, mässingsfäste, kavellindning i rockaskinn, längd 86 cm
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Sabel för underofficer (?), 18-1900-tal, mässingsfäste, kavellindning i rockaskinn, längd 93 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti jordfynd, mestadels brons, Danmark, bronsålder och yngre, holkyxa mm
Slutpris3 800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti minnesmedaljer, försilvrad och förgylld metall, Brandenburg
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, trä, läder och smide, signerad, total l 20 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad masurbjörk och körsbär, läder och smide, signerad, total l 21 cm, osignerad, klinga Erik Frost Mora
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad masurbjörk, läder och smide, signerad, total l 27 cm, klinga Brusletto
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Parti knivar och skrapor, 10 st i baljor
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
5 delar läderslöjd mm, bland annat saltpung
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad masurbjörk, läder och smide, signerad, total l 26 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Kniv i balja, smide, trä och läder, Lakota Fin Wing, total l 20,5 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad masurbjörk, körsbär, läder och smide, signerad, total l 24 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Parti silver; skedar, medaljer mm, total vikt cirka 350 gram
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Uppstoppade fåglar: domherre, grönfink, skata, koltrast, talgoxe samt bofink
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Jaktknivar 2 st, Kayoba, rostfritt stål med trähandtag, läderbalja med tändstål, framstår oanvända i originaletuier
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti svenska mynt och medaljer, silver, 1900-tal, total vikt 185 gram
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti brevkort i album, 2 st, 1 album med Stockholmsmotiv, 1 med Sverigemotiv
887
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Aktiebrev, "The Russian tobacco company", fem andelar om £1, 1915, synlig pappersstorlek 39 x 27 cm
927
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
933
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
934
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Filateli, 1 album, Sverige,
948
Filateli, 1 album, Sverige,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Parti filateli, 1 låda
949
Parti filateli, 1 låda
Slutpris3 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
954
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Jaktpall, trebent, sitthöjd 65 cm
957
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stort parti frimärken
958
Stort parti frimärken
Slutpris1 600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Sabel i balja, Tyskland, 1800-tal, klinga signerad Solingen, längd 93 cm, slitage
974
Slutpris1 600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Hjälm, lackerat stål, Spanien M/1942 ("modelo Z")
975
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Militärjacka, US Army, m 1943, storlek 34 s
991
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Paradbajonett med balja och bärläder, M/K98, Pack & Söhne Solingen, total längd 40 cm
995
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Trofé, uppstoppad fasantupp (Phasianus colchicus) längd 58 cm
996
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Trofé, uppstoppad morkulla (Scolopax Rusticola) längd 25 cm
997
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Trofé, uppstoppad mink (Neovison vison) längd 55 cm
998
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK