SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 7 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 800 - 1 900 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, vas, glas, polykrom dekor av ansikte och orm, signerad, höjd 35 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 700 - 2 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Procope, Ulla för Arabia, thekoppar med fat, 1 par, flintgods, "Fiesta", design 1964,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd(a?) designer(s?), 1960-70-tal, vas samt bordslampa, glas, dekor i orange överfång, h 11 respektive 26 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matservis, 43 delar, porslin, Rosenthal Classic Rose Collection, blå underglasyrdekor av blommor, 12 vardera av mat-, dessert- och djupa tallrikar samt 7 skålar och fat, ca 40 delar
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 400 - 3 600 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda Artist Collection, vas/flaska, gröntonat glas, Satellite, dekor av metallfält mot fond av polykroma invälsningar, signerad, h 18 cm
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fat fajans, antagligen Fayancemanufaktur Holitsch/Holíč, 1700-talets 2 hälft, dekor av Kristus mm i starkeldsfärger, a tergo daterat 1760,  diameter 34 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Bengtsson, Hertha för Rörstrand, matservis, 59 delar, flintgods, Blå Eld, design 1950, 18 mat-, 23 dessert- samt 12 djupa tallrikar och 6 skålar/fat
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Westman, Marianne för Rörstrand, 55 delar porslin; Mon Amie, design 1952; 17 kaffekoppar, 18 underfat, 18 assietter, sockerskål samt gräddkanna
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Hydman Vallien, Ulrica för Kosta Boda, vas, vitmelerad glasmassa med handmålad dekor av  kvinnoansikte mm, "open Mind", design 1986, signerad, h 25 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Hydman Vallien, Ulrica för Kosta Boda, vas, vitmelerad glasmassa med handmålad dekor av  kvinnoansikte mm, "open Mind", design 1986, signerad, h 34 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Engman, Kjell för Kosta Boda, vas, polykrom glasmassa, "Fiji", design 1988, signerad och etikettmärkt, h 38 cm
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Linnemann-Schmidt, Per & Annelise för Palshus, skål, stengods, dekor i olivfärgad harpälsglasyr, signerad, h 12,5 cm
Slutpris700 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Perukställ/penselvas, porslin, Kina, Qing/republik, 1900-talets 1 hälft, hexagonal form med öppningar, polykrom emaljdekor av pion, fågel och skrivtecken, h 27 cm
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ahola, Hilka-Liisa för Arabia, fat, porslin, blå underglasyrdekor av dam, signerat och daterat -47, dia 22 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
2 delar porslin, Royal Copenhagen; skål på fot samt sockerskål med lock
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Orrefors, Martiniglas, 6 st, höjd 15 cm
Slutpris300 SEK
Värdering350 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Gramstad Oliver, Turi för Figgjo Flint, kaffeservisk, porslin, "Tor Viking", design 1973
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK