- Silver, Guld smyckenRensa filter
1010
Saltkar, 2 st, silver och glas, l 5 respektive 8 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
1012
Parti mat- och bordsskedar, silver, svensk spetsig modell, total vikt 565 gram
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
1013
Parti skedar, silver, 1800-tal, gammalfransk modell mm, total vikt 235 gram
Slutpris1 100 SEK
Värdering700 - 800 SEK
1014
Kaffeskedar 12 st silver, Vasa design Jacob Ängman 1921, total vikt 165 gram
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
1016
Parti bestick, delvis förgyllt silver, 1900-tal, skedar, kakspade mm, total vikt 380 gram
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
1017
Löfman, Eric för Markströms, matbestick, 36 delar, silver, modell Uppsala, 12 vardera av matgafflar, matknivar och dessertknivar, stämplade Uppsala
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK