SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 400 - 3 600 SEK
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 800 - 1 900 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, vas, glas, polykrom dekor av ansikte och orm, signerad, höjd 35 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Skulptur, patinerad brons, barnhuvud (Eros?), antagligen kopia efter romersk förebild, h 19 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 700 - 2 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 1 900 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Dekorelement, 1 par, skuret, bemålat och förgyllt trä, Brasilien, 1900-talets mitt, dekor av granatäpple mm, lh 56 cm
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd konstnär, skulptur, kyssande par, konstmassa/gips?, på svart träsockel, höjd 50 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stuckaturmodell, gips, sekelskiftet 1900, Bukranion, otydlig signatur, h 47 cm, smärre nagg
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stuckaturmodell, gips, sekelskiftet 1900, Gorgon (Medusa?), otydlig signatur, dia 35 cm, smärre nagg
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stuckaturmodell, gips, sekelskiftet 1900, palmett, otydlig signatur, h 47 cm, smärre nagg
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd tysk konstnär, figurin, flintgods, art-déco, elegant dam, polykrom dekor, otydligt numrerad, h 31 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
5 delar porslin, B&G samt 1 Lladró, bland annat Optimisten och Pessimisten
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Larson, Lisa för Gustavsberg, figurin, delvis glaserat stengods, "Lejon Mini", ur serien "Afrika", h 5,5 cm,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Figurin, parian, Gustavsberg, sekelskiftet 1900, sittande amorin, h 25 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Stuckaturmodell, gips, sekelskiftet 1900, lejonhuvud, h 24 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Freund, Georg Christian, relief terrakotta, Venus och Amor, signerad och daterad 1899, i skuren och betsad originalram, totalt mått 21 x 30 cm
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris7 500 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK