Slutpris3 600 SEK
Värdering3 800 - 4 000 SEK
de Zwart, Willem, olja, landskap, signerad, 19 x 24 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Igelström, Stefan W, färglito, trädgårdsmotiv, signerad HC, synlig pappersstorlek 60 x 45 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sundberg, Kjell, färglito, spansk fåglhandel, signerad och numrerad 199/250, pappersstorlek 60 x 42 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Greder, Ulf, färglitografi, restaurant, signerad och numrerad 38/360, synlig pappersstorlek 52 x 62 cm
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nordström, Gerhard, olja, "Slussen", signerad och a tergo daterad 1951, 55 x 47 cm
Slutpris4 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Grahn, Hjalmar, olja, stående akt, signerad, 83 x 65 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Tobiasse, Théo, färglito, "Dans led champs de Booz", signerad och numrerad 115/200, pappersstorlek 50 x 65 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Léon, May K, färglito, restaurantscen, signerad och numrerad 79/190, synlig pappersstorlek oval 32 x 43 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Adelsköld, Claes, tillskriven, olja, hus i landskap, 39 x 47 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Ring, Ragnar, olja, "Snäckor vid havet", signerad och daterad -68, 17 x 27 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Persson, Ove, olja, motiv med personer och hästar, signerad, 24 x 33 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Clausen, Francisca, färgserigrafi, "Contre-Composition", ur Hommage à Otto G Carlsund, Galerie Bel'Art 1983, signerad och numrerad 196/199, synlig pappersstorlek 24 x 19 cm
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Thorén, Esaias, färglito, "Ögonsnäckan", ur Hommage à Otto G Carlsund, Galerie Bel'Art 1983, signerad, daterad -80 och numrerad 196/199, synlig pappersstorlek 19 x 27 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sjölander, Waldemar, olja, "Lente Caminando IX", signerad och daterad 1966, 95 x 62 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bargue, Charles efter Flandrin, Hippolyte, litografi, 1800-tal, kvinnoporträtt, pappersstorlek 58 x 37 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bargue, Charles efter Holbein, Hans II, litografi, 1800-tal, kvinnoporträtt, pappersstorlek 52 x 36 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Pyk, Madeleine, olja, lantgård, signerad, 35 x 46 cm
SlutprisInga bud
Värdering6 500 - 7 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Westman, Marianne, efter henne, bricka med lös benställning, laminerat trä och metall, Picknick, tillverkat av Almedhals, dia 38 cm
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Hedlund, Bodil, olja, komposition, signerad, 65 x 75 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering50 000 - 55 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Örn, Bo, olja, komposition, signerad, 27 x 41 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK