Lorentzon, Waldemar, olja, "Strandfiligran", signerad och daterad 1948, 33 x 41 cm
SlutprisInga bud
Värdering32 000 - 34 000 SEK
Bærtling, Olle, färgserigrafi, "Nobi", signerad, daterad 1956-68, numrerad 158/300, synlig pappersstorlek 19 x 34 cm,
Slutpris8 000 SEK
Värdering8 500 - 9 000 SEK
Backlund-Celsing, Elsa, olja, flickor i rutiga klänningar, signerad, a tergo rest efter etikett, 54 x 41 cm
Slutpris5 500 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Roka, Charles, olja, pojke med hund, signerad, 81 x 66 cm
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Hougaard, Henning, olja, tranor, signerad, 46 x 66 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Lorentzon, Waldemar, färglitografi, "Spansk resa", ur 70-årsmappen, signerad och numrerad 220/310, synlig pappersstorlek 39 x 50 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Oppenheimer, Johnny, olja, stilleben med bibel och ljus, signerad och daterad -88, 40 x 50 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Oppenheimer, Johnny, olja, blomsterstilleben med persikor, signerad och daterad -88, 50 x 40 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Oppenheimer, Johnny, olja, utsikt med snäcka, signerad och daterad -89, 50 x 40 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Oppenheimer, Johnny, olja, blomsterstilleben, signerad och daterad -88, 50 x 40 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Oppenheimer, Johnny, olja, stilleben med Loetzvas och skålar, signerad och daterad -88, 40 x 50 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Persson, Ove, olja, torghandel, signerad, 38 x 55 cm, smärre färgbortfall
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris28 000 SEK
Värdering28 000 - 30 000 SEK
Slutpris26 000 SEK
Värdering28 000 - 30 000 SEK
Slutpris32 000 SEK
Värdering28 000 - 30 000 SEK
Slutpris10 000 SEK
Värdering9 000 - 10 000 SEK
Olson, Axel, färglitografi, "Strandfynd", ur 70-årsmappen, signerad och numrerad 220/310, synlig pappersstorlek 39 x 50 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Thoren, Esaias, färglitografi, "Improvisation", ur 70-årsmappen, signerad och numrerad 220/310, synlig pappersstorlek 50 x 39 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Olson, Erik, färglitografi, "Efter oss syndafloden", ur 70-årsmappen, signerad, daterad 1970 och numrerad 220/310, synlig pappersstorlek 39 x 50 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Qvarsebo, Mikael, blandteknik, komposition med kvinna vid spegel, signerad och daterad 1988, 38 x 46 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering6 500 - 7 000 SEK
Slutpris4 800 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Friberg, Roy, litografi, Gästabud, signerad, daterad -83 och numrerad 116/200, synlig pappersstorlek 17 x 23 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Reuterswärd, Oscar, färgserigrafi, "Omöjlig figur", signerad, numrerad 28/150, synlig pappersstorlek 54 x 36 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Strid, Hardy, akryl, "Elddonet", signerad och daterad 1963, 46 x 38 cm
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Olson, Axel, efter, färglitografi, "Höst-sonat", tryckt signatur, numrerad 227/360, synlig pappersstorlek 55 x 46 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dahl, Peter, litografi, "Fredmans epistel nr 76", signerad. synlig pappersstorlek 41 x 28 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Nyström, Helmtrud, färgetsning, "Liten kung", signerad, daterad 1993 och numrerad 15/90, synlig pappersstorlek 28 x 24 cm
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Dahl, Peter, färglito, "Minnesbild från Fredmans Epistlar" - ur portföljen "Grafik 1952-2008", signerad och numrerad 105/375, 31 x 45 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Greder, Ulf, färglitografi, uteservering, signerad och numrerad 217/360, synlig pappersstorlek 52 x 62 cm
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Warhol, Andy, efter honom, offset, "Shot orange Marilyn" efter original från 1964, ed 1993 Achenbach Art Edition, Düsseldorf & Neues Publishing Company, New York
Slutpris1 300 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Palmu, Jouni, olja, "Kuja" ("Gränd"), signerad, 35 x 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK