SlutprisInga bud
Värdering3 400 - 3 600 SEK
Jirlow, Lennart, färglito, Restauranten, signerad och numrerad 116/225, synlig pappersstorlek 46 x 60 cm
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Dahl, Peter, färglito, Fredmans Epistel 82 PT färgvariant, synlig pappersstorlek 42 x 59 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Lindman, Axel, olja, "Skeppsbron", a tergo signerad, daterad 1902 samt numrerad No 392 (?), försedd med konstnärens sterbhusstämpel, 18 x 27 cm
Slutpris11 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Osslund, Helmer, olja på smörpapper lagd på pannå, islossning, signerad, 31 x 44 cm, smärre slitage
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Wiiralt, Eduard, efter honom, mapp med 20 offsetreproduktioner
SlutprisInga bud
Värdering400 - 5 000 SEK
Aaltona, Veikko, olja, skymningslandskap, signerad och daterad -53, 46 x 55 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Laiho, Pekka, olja, åkerlandskap, signerad och otydligt daterad, 44 x 47 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Chagall, Marc, poster, litograferad, Cheval, synlig pappersstorlek 68 x 50 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Erik, färglitografi, "Påskmorgon", signerad, daterad 1955 och numrerad 86/250, synlig pappersstorlek 37 x 29 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Erik, litografi, "Entré Adam", signerad, daterad 1978 och numrerad 98/260, synlig pappersstorlek 46 x 29 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Johansson, Nils, akvarell, "Massbrev", signerad, 21 x 29 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Gerell, Greta, olja, får på Drottningholm, signerad, 39 x 47 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Malmström, August, olja, landskap, a tergo intygad, 41 x 33 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering7 500 - 8 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Larsson, Carl, efter, blyerts, August Strindberg, pappersstorlek 20 x 12 cm, a tergo daterat 1913
Slutpris1 700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, 1700-tal, olja, Venus - fritt efter Tizians Venus di Urbino, 76 x 53 cm
Slutpris10 000 SEK
Värdering11 000 - 12 000 SEK
Okänd konstnär olja, Kristus och Rebecka, 32 x 27 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Gudmundsen-Homgren, Johan, efter, gicléetryck, Läsande flicka, synlig storlek 69 x 43 cm, i förgylld ram
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Sauber, Robert, efter, olja, 1800-tal, "Constace Shepherd and her Borzoi", efter original från 1868, 50 x 34 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 1 800 SEK
Preissler, Johan Martin efter Preissler, Johann Justinius, kopparstick, "Cum afcendifet afinum et defcenderet ad radicem montis, David et viri ejus..." 1738, pappersstorlek 35 x 35 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Löfqvist, Inge, pastell, stilleben med vindruvor, signerad och daterad 1940, synlig pappersstorlek 35 x 47 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Radetzky, Tage, akvareller, 2 st, Fiskebåtar Stralsund respektive Königstein, signerade och daterade, 35 x 26 respektive 25 x 33 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK